X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wirtuoz trąbki Wynton Marsalis gościem Piotra Metza

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2018 13:00
Wybitny trębacz jazzowy Winton Marsalis i jego sideman Kenny Rampton pojawili się we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki. W ślad za nimi udał się Piotr Metz, któremu udało się porozmawiać z muzykami.
Audio
  • Piotr Metz rozmawia z Wyntonem Marsalisem, trębaczem jazzowym (Lista osobista/Trójka)
Wynton Marsalis
Wynton MarsalisFoto: lev radin/Shutterstock.com

Jazz at Lincoln Center Orchestra i Wynton Marsalis przyjechali do Wrocławia, by zagrać koncert muzyki Leonarda Bernsteina, ale wcześniej sam trębacz i Kenny Rampton, muzyk sesyjny występujący w zespole amerykańskiego jazzmana, poprowadzili warsztaty muzyczne dla młodych adeptów sztuki.

Piotr Metz rozpoczął rozmowę od pytania, czy obaj widzą w młodzieży, która stawiła się na spotkaniu, samych siebie z dawnych lat. – Mamy nadzieję, że nie – zażartował Wynton Marsalis. – Widzimy wielu młodych ludzi, którzy wykazują ogromny potencjał. Czasem są aroganccy, ale to część procesu dorastania. Ludzie, którzy są w czymś lepsi od innych potrafią się wywyższać, ale to normalne – wtórował mu Kenny Rampton. – Najważniejsze, co chcemy im przekazać, to by byli pewni siebie, poznawali innych ludzi, szanowali ich i patrzyli z optymizmem na to, co robią, by chcieli tworzyć coś, co ma sens i przekaz – podsumował swoją pracę na warsztatach Wynton Marsalis.

Jakie jeszcze rady dla młodych muzyków mieli goście Piotra Metza? Co zmieniło życie Wyntona Marsalisa i Kenny'ego Ramptona? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania rozmowy.

***

Tytuł audycji: Lista osobista  
Prowadzi: 
Piotr Metz
Goście: Wynton Marsalis, Kenny Rampton (muzycy)
Data emisji:
3.02.2018 
Godzina emisji: 
19.28

ml/mk

Czytaj także

Herbie Hancock o odkrywaniu nowych dróg

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2017 14:08
- Trzeba mieć odwagę, żeby złamać zasady, swój normalny sposób myślenia, bo wtedy zagłębiamy się w niespodziewane obszary, musimy wyznaczyć nowe ścieżki, przez które ciężko się przechodzi - przyznaje muzyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozprowadzanie emocji z Leszkiem Możdżerem

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2017 10:00
Światowej klasy pianista, jeden z najwybitniejszych artystów jazzowych w Polsce, eksperymentator i odważny muzyk, a przede wszystkim skromny człowiek. Gościem Katarzyny Stoparczyk był Leszek Możdżer.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czarodzieje sześciu strun. Kilka słów o gitarzystach jazzowych

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2018 15:00
Wielokrotnie nagradzany i doceniany przez dziennikarzy muzycznych, współautor przeszło 150 płyt. Gościem "Słownika muzycznego" był wybitny gitarzysta jazzowy Marek Napiórkowski.
rozwiń zwiń