X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Marek Dyjak: robię się jeszcze bardziej sentymentalny

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2020 12:30
W ubiegłą sobotę na antenie Trójki pojawili się Marek i Marek, czyli Marek Dyjak i Marek Niedźwiecki. Powodem ich spotkania był najnowszy album Marka Dyjaka – "Piękny instalator".
Audio
  • Marek Dyjak gościem Marka Niedźwieckiego (Markomania/Trójka)
Marek Dyjak i Marek Niedźwiecki
Marek Dyjak i Marek Niedźwiecki Foto: Ola Budka/PR

Inspiracją do nazwy płyty, jak i jednego z utworów znajdujących się na krążku, był obraz Jerzego Dudy-Gracza o tym samym tytule. Piosenką "Piękny instalator" Marek Dyjak w 1995 roku wyśpiewał jedną z nagród Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie.

Tu można posłuchać pierwszej godziny "Markomanii" z 25 stycznia >>>

Tu można posłuchać drugiej godziny "Markomanii" z 25 stycznia >>>

Jak sam mówił: "Piosenka oczywiście została lekko zmodyfikowana, wcześniej była strasznie agresywna i wulgarna, co dało mi nagrodę, ale dziś nikt by jej nie chciał puścić w radiu, dlatego na potrzeby tego albumu została troszeczkę zmiękczona". Na albumie ten utwór Marek Dyjak zaśpiewał w duecie z raperem Vieniem. Gościnnie na krążku pojawiła się także Renata Przemyk oraz młoda skrzypaczka – Zosia Hiszpańska.

"Piękny instalator" Marek Dyjak  Foto: mat. promocyjne "Piękny instalator" Marek Dyjak Foto: mat. promocyjne

Na płycie znajdziemy piosenki autorstwa Jana Kondraka, Roberta Kasprzyckiego, Jacka Musiatowicza, Artura Andrusa, Dariusza Milińskiego i Adama Struga oraz temat z filmu "Jasminum" Zygmunta Koniecznego. Za produkcję muzyczną i opracowanie całości materiału odpowiada Marek Tarnowski, który od lat współpracuje z artystą, tworząc część jego zespołu.

– Nastąpił pewien rozwój. Może się starzeję i robię się jeszcze bardziej sentymentalny. Cała płyta zaczęła się od ballady "Miriam", gdzie Robert Kasprzycki miał za zadanie napisać tekst. Robert bardzo się starał. Mówiłem mu, że tekst ma być historią podróży pociągiem do obozu, większość Polaków miała w takich transportach swoje rodziny. No i dramat miłości, która tak się kończy. Robert napisał to w rok i ruszyliśmy z całą płytą – opowiadał muzyk na antenie Trójki.

***

Tytuł audycji: Markomania
Prowadzi: Marek Niedźwiecki
Gość: Marek Dyjak (kompozytor i piosenkarz)
Data emisji: 25.01.2020
Godzina emisji: 12.13

kr/mk

Czytaj także

"Markomania" na Festiwalu Marii Czubaszek w Polanicy-Zdroju

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2019 13:00
– O Marysi chyba nikt dużo nie wie. Wymykała się wszelkim możliwym schematom – mówił, dziennikarz i artysta kabaretowy Artur Andrus. "Markomania" tym razem zawitała do Polanicy-Zdroju, gdzie właśnie odbywa się 6. edycja "Cały Kazio".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Joanna Bejm: Halina Poświatowska była zachłanna na życie

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2019 13:04
– Poezję Haliny Poświatowskiej poznałam już w liceum, ale wtedy jeszcze jej nie rozumiałam – mówi Joanna Bejm. Jej najnowsza płyta "Jesteś" składa się z 10 utworów napisanych do słów poetki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ania Rusowicz i jej "Przebudzenie" w "Markomanii"

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2019 13:00
– Każda płyta to dla mnie proces, nowe wyzwanie i staram się, w ramach mojej stylistyki, robić za każdym razem co innego. Tworzyć inny klimat i póki co udaje mi się to utrzymać – mówi gość Marka Niedźwieckiego, Ania Rusowicz.
rozwiń zwiń