X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

"Na własne życzenie" – TZO – Reaktywacja 3

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2020 23:00
Przedostatnia premiera w Teatrzyku Zielone Oko, transmitowana ze Studia im. Agnieszki Osieckiej, odbyła się w październiku 2017 roku. Słuchowisko napisał i wyreżyserował Marcin Troński.
Audio
  • "Na własne życzenie", czyli kolejna sensacyjna premiera w Teatrzyku Zielone Oko (Scena Teatralna Trójki)
Na własne życzenie, czyli kolejna sensacyjna premiera w Teatrzyku Zielone Oko
"Na własne życzenie", czyli kolejna sensacyjna premiera w Teatrzyku Zielone OkoFoto: Łukasz Kowalski

Kończyły się obchody 55-lecia Programu Trzeciego oraz 50-lecia samego Teatrzyku, autor postanowił więc wpleść w intrygę pewien jubileuszowy wątek. Był to rodzaj żartu, na który mogliśmy byli pozwolić sobie w tych okolicznościach. Dzisiaj może być przyjęty zupełnie inaczej, winni jesteśmy więc Państwu to wyjaśnienie.

Nie było to pierwsze słuchowisko autorskie Marcina Trońskiego. Przypominamy, że został on m.in. laureatem Nagrody Honorowej im. Krzysztofa Zaleskiego Festiwalu Dwa Teatry Sopot 2017. Otrzymał także Nagrodę Publiczności. Wyróżnione słuchowisko pt. "Nie jestem wielbłądem" opowiada historię jego ojczyma, aktora Andrzeja Szalawskiego.

Dla Teatrzyku Zielone Oko Marcin Troński napisał naturalnie sztukę radiową z intrygą kryminalną. Rozmowę z twórcą słuchowiska przedstawiliśmy tuż po premierze, w "Magazynie bardzo kulturalnym". Do udziału w premierze reżyser zaprosił Sławka Wierzcholskiego, który, podobnie jak aktorzy, zagra na naszej scenie.

"Na własne życzenie", czyli kolejna sensacyjna premiera w Teatrzyku Zielone Oko "Na własne życzenie", czyli kolejna sensacyjna premiera w Teatrzyku Zielone Oko (foto: Łukasz Kowalski)


4.06.2020. – 22.05. – Marcin Troński – "Na własne życzenie".

Autor, reżyser, odtwórca roli Komisarza: Marcin Troński

Realizacja: Jarosław Regulski i Grzegorz Rutkowski

Muzyka: Sławek Wierzcholski

Występują obok Marcina Trońskiego:

Maria Pakulnis – Matka ofiary

Michał Piela – Wacek – aspirant

Rafał Zawierucha – sierżant

Przemysław Wyszyński – Adam Tomczyk

***

Baszka Marcinik i Wojciech Dorosz – wydawca.


Czytaj także

"Wojna światów 2050" dzisiaj

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2020 21:00
Wybierając na niedzielne wieczory słuchowiska z archiwum Sceny Teatralnej Trójki, sprawdzamy, jak po latach od premier zabrzmią dzisiaj, w wyjątkowej sytuacji globalnej. "Wojna światów 2050" duetu Małgorzata Żerwe – David Zane-Mairowitz należy do tych utworów, które rezonują teraz w sposób szczególnie dojmujący.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Śmierć burmistrza" – TZO Reaktywacja 3

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2020 08:00
W cyklu powtórzeń Teatrzyku Zielone Oko przypominamy słuchowiska, których premiery odbywały się w Muzycznym Studiu PR im. Agnieszki Osieckiej w 2017 roku. W Od kwietnia do jesieni, co miesiąc TZO nadawany był "na żywo". W ten sposób świętowaliśmy 55-lecie Trójki oraz 50-lecie samego Teatrzyku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łacinnik w teatrze

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2020 22:30
Jak to stało się, że "pan od łaciny" znalazł się w teatrze? W Teatrze Polskiego Radia? Możemy znać już odpowiedź, gdyż filolog klasyczny, tłumacz, poeta, autor kilku zaledwie dramatów – Mateusz Żaboklicki – został w 2019 roku laureatem naszego otwartego konkursu na sztukę radiową "Nasłuchiwanie. Gościnność".
rozwiń zwiń