X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Samiec Alf" na Scenie Teatralnej Trójki

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2018 21:00
Druga w sezonie 2018/2019 premiera na Scenie Teatralnej Trójki może zadowolić nade wszystko młodszych słuchaczy choć opowiada o doświadczeniach pokolenia 80’, szczególnie mężczyzn urodzonych w pierwszej połowie tamtego dziesięciolecia, dorastających na przełomie lat 80 i 90.
Audio
  • Kolejna premiera na trójkowej scenie -"Samiec Alf" (Scena Teatralna Trójki)
Mateusz Pakuła, fot. Martyna Adamska
Mateusz Pakuła, fot. Martyna AdamskaFoto: Martyna Adamska

Druga w sezonie 2018/2019 premiera na Scenie Teatralnej Trójki może zadowolić nade wszystko młodszych słuchaczy choć opowiada o doświadczeniach pokolenia 80’, szczególnie mężczyzn urodzonych w pierwszej połowie tamtego dziesięciolecia, dorastających na przełomie lat 80 i 90. Do tego pokolenia należy autor i reżyser słuchowiska – Mateusz Pakuła. "Samiec Alf" – to bohater w trzech "wcieleniach". Wspomina "idoli męskiej młodości" od Spidermena po Kaczora Donalda. Będąc kilkulatkiem czas spędzał przed telewizorem, oglądając seriale. Rzeczywistość po stanie wojennym nie wiele więcej miała mu do zaoferowania. Kiedy świat wokół zaczął się gwałtownie zmieniać i pojawiły się kasety video, on także, dorastając, zdążył nacieszyć się filmami , do których wcześniej dostępu nie miał, ale nie trwało to długo. Otworzyły się przed kilkunastolatkiem nowe perspektywy. W końcu przyszedł "kryzys męskości". To – po części historia samego autora. Szczególna wszak jest forma tego słuchowiska. Brak tam dialogów – naturalnie – skoro bohater jest jeden, ale też ten swoisty monolog toczy się w rytmie rapu.

Przed premierą zaprosiliśmy tradycyjnie do posłuchania rozmowy z autorem i reżyserem. Przypominamy, że jest nagradzanym i wyróżnianym dramatopisarzem, także dramaturgiem. Ukończył krakowską PWST, Wydział Reżyserii Dramatu. W 2013 roku był finalistą Talentów Trójki w kategorii Teatr. W 2014 roku został laureatem Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej za "Smutek tropików". Jako dramaturg współpracował m.in. z Pawłem Świątkiem, przygotowując dla Narodowego Starego Teatru "Pawia Królowej" Doroty Masłowskiej. Sztukę napisaną dla Krzysztofa Globisza – "Wieloryb The Globe"-  wyreżyserowała Eva Rysova w Łaźni Nowej w Krakowie.  Jego sztuki opublikowano w tomach: "Biały Dmuchawiec. Pięć sztuk teatralnych", "Kowboj Parówka i trzy inne sztuki", "Na końcu łańcucha" i "Panoptikos". Dla STT wyreżyserował "Kowboja Parówkę" oraz "Pawi tren".

Prosimy nie zrażać się językiem premierowego słuchowiska oraz sposobem podawania historii. Mateusz Pakuła ma poza wszystkim poczucie humoru i nawet, jeżeli mamy więcej niż trzydzieści parę lat, mamy też szansę uśmiechnąć się, a nawet zamyślić nie tylko nad losem "Samca Alfa", także nad sobą.

Zapraszamy

Baszka Marcinik oraz Wojciech Dorosz - wydawca

*** 


30.09.2018 – godz. 20.05

Mateusz Pakuła – "Samiec Alf" 

Reżyseria dźwięku – Andrzej Brzoska

Opracowanie muzyczne – Mateusz Pakuła

Występują:

Krzysztof Loga – Skarczewski

Andrzej Plata

Szymon Mysłakowski

 

Czas trwania – 35’10"