Jak wygląda dzień pracy saperów?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Jak wygląda dzień pracy saperów?
Saperzy rozminowali 8-hektarową działkę w lesie na terenie nadleśnictwa Spychowo, 2 .10.2013. Niewypały leśnicy znajdowali tuż pod ziemią i na powierzchni, dlatego nie mogli używać ciężkiego sprzętu do prac leśnych.Foto: PAP/Tomasz Waszczuk

Na początku października w Kuźni Raciborskiej doszło do tragicznego wypadku. W wyniku eksplozji niewybuchu znalezionego w tamtejszym lesie zginęło trzech doświadczonych saperów.

Posłuchaj

Jak pracują saperzy? (Reportaż w Trójce)
+
Dodaj do playlisty
+

– Przyjąłem tę wiadomość z ogromnym smutkiem. W mojej ocenie był to pierwszy wypadek o takiej skali, od zakończenia operacji rozminowania kraju, która trwała od 1945 do 1956 roku. Skala zdarzenia była ogromna. Ta informacja była bardzo przytłaczająca. Wielki żal i współczucie dla rodzin ofiar – mówi gen. bryg. w st. spocz. dr Bogusław Bębenek, były prezes Stowarzyszenia Saperów Polskich. 

Okazuje się, że niewiele wiemy o pracy żołnierzy, którzy każdego dnia narażają swoje życie. Ilu ich jest? Jak wygląda ich dzień pracy? Czy uważają swoją pracę za zawód z misją? I w końcu: dlaczego mimo upływu wielu lat od II wojny światowej, nadal znajdujemy tyle niewybuchów? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Saperska pamięć" 
Autor reportażu: Antoni Rokicki
Data emisji: 4.11.2019
Godzina emisji: 18.45

kw/gs

Polecane