X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

W zdrowym ciele zdrowy duch!

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2019 19:00
Na promenadzie w Gdyni każdego wczesnego ranka ludzie biegają, korzystają z siłowni na świeżym powietrzu, jeżdżą na rolkach i deskorolkach.
Audio
  • Sport to zdrowie w każdym wieku (Reportaż/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Bragapictures

W większość to ludzie młodzi, ale są wśród nich osoby w starszym wieku, dla których dobra kondycja fizyczna jest receptą na zdrowie. Do listopada na gdyńskiej plaży można codziennie spotkać panią Basię, która bez względu na temperaturę i pogodę kąpie się w Bałtyku. Codziennie 7.15 kąpiel, a o 8.00 powrót do domu. Mówi, że sport nauczył ją dyscypliny. Od galerii handlowych, w których przesiadują jej koleżanki, woli Bałtyk i piękne widoki. Starość nie musi być nieciekawa i smutna. Formy oraz dobrego wyglądu zazdroszczą jej dużo młodsi ludzie, którzy mówią, że w tym wieku chcieliby być w takiej kondycji. W końcu w zdrowym ciele zdrowy duch…

– Ja jeszcze muszę, bo daje mi to krzepę do życia. Młodo się czuję i jest to dla mnie wielka frajda. Prawie 50 lat temu uprawiałam wyczynowo sport. Sport to relaks i dyscyplina – to mam zakorzenione od dziecka. To jest pozytywny kopniak na całe życie – mówi pani Basia.

Czy rodzina bohaterki reportażu Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej podziela jej pasję do sportu? Zapraszamy do słuchania dołączonej audycji.

***

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Pieniądze to nie wszystko"
Autor reportażu: Urszula Żółtowska-Tomaszewska
Data emisji: 9.10.2019
Godzina emisji: 18.45

ml/gs

Czytaj także

Dzwon, czyli rodzinna tradycja

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2019 19:05
Od ponad 200 lat niezmiennie rodzina Felczyńskich zajmuje się produkcją i konserwacją dzwonów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dary rodziny Lanckorońskich

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2019 19:00
25 lat temu Polska dostała bezcenny podarunek. Hrabina Karolina Lanckorońska przekazała naszemu krajowi rodzinną kolekcję dziel sztuki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Walka nie tylko na boisku

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2019 19:00
Polska reprezentacja amp futbolu wygrała niedawno Amp Futbol Cup 2019 – ósmą edycję międzynarodowego turnieju piłki nożnej dla osób po amputacji kończyn.
rozwiń zwiń