X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Muzyka, którą tworzy codzienne życie

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2019 19:00
Tomasz Mirt to grafik i malarz. Sam stworzył większość okładek do swoich płyt. Mowa o płytach, bo jego życie nierozerwalnie łączy się z dźwiękiem.
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Pavel Heyets

W świecie muzyki znany jest jako artysta grający na przypominających centralę telefoniczną syntezatorach modularnych, sam je też buduje. Prócz tego zajmuje się słuchaniem. Słucha domofonów, dźwięków ulic Bangkoku, odgłosów jeleni na rykowisku, farmy świerszczy. Wszystko to nagrywa. Jego domowe archiwum obejmuje setki godzin. Do niektórych nagrań nigdy nie ma czasu wrócić.

– Na początku starałem się nagrywać cokolwiek, jakieś ciche dźwięki otoczenia, co wiązało się z pewną frustracją, bo sprzęt, którym dysponowałem nie był najlepszy. Teraz, gdy ktoś słucha moich płyt, może odnieść wrażenie, że nagrywam głównie egzotyczne miejsca, ale to nie prawda. Staram się rejestrować wszędzie i na albumach, które wydawałem jest wszystko, od domofonu sąsiada, po brzęczenie transformatorów – opowiada Tomasz Mirt.

Zapraszamy do słuchania dołączonego reportażu.

***

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Gdzie ucho nie sięga" 
Autorka reportażu: Dominika Klimek
Data emisji: 11.09.2019
Godzina emisji: 18.43

ml

Czytaj także

Fascynacja fizyką i... muzyką

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2018 19:00
Michal Jachura jest doktorantem UW i wraz z kolegą jako pierwszy na świecie sfotografował fotony w bardzo szczególnym momencie – chwili, w której łącza się w pary.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzyka eksperymentalna Eugeniusza Rudnika

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2018 22:00
"Taśmociął": tak siebie nazywał Eugeniusz Rudnik, legendarny twórca muzyki elektroakustycznej pracujący przez kilka dekad w równie legendarnym Studiu Eksperymentalnym Polskiego Radia.
rozwiń zwiń