X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Po drugie, nowe życie

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2019 19:00
Na pierwszy rzut oka nie widać po nich, że są bezdomni. A jednak w Warszawie jest mnóstwo młodych ludzi, którzy nie mają gdzie spać, za co żyć. Od 8 lat pomaga im Fundacja "Po DRUGIE".
Audio
  • Na pomoc wykluczonej młodzieży (Reportaż/Trójka)
Zajęcia plastyczne w fundacji Po DRUGIE
Zajęcia plastyczne w fundacji "Po DRUGIE"Foto: Hanna Bogoryja Zakrzewska

Fundacja "Po DRUGIE" pomaga młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym, patologią, bezradnością. Oferuje możliwość zakwaterowania w mieszkaniach treningowych oraz hostelach i pomoc specjalistów. Za swoją działalność otrzymała: GRAND PRIX w konkursie na najlepszą inicjatywę pozarządową w stolicy oraz pierwsze miejsce w kategorii "pomoc społeczna" (S3ktor 2012) za projekt "Gdy zostanę MAMĄ/TATĄ". Teraz ruszył projekt "Mistrz Świata", czyli zbieranie historii osób, które dziś wiodą dobre, spokojne życie, choć ich przeszłość mogła wskazywać, że będzie zupełnie inaczej.

– Często bardzo źle interpretujemy zewnętrzne objawy ich trudności. Powiem to wprost – jeżeli w tramwaju, w autobusie nocnym widzimy pijaną młodzież, dziewczyny, które wyglądają wulgarnie, to zanim się ich skrytykuje, pomyśli "nic z nich nie będzie", "co to za śmiecie", warto zastanowić się, co to spowodowało, jak my jako społeczeństwo, zawiedliśmy tych ludzi – mówi Elżbieta Szadura- Urbańska, psycholog.

Jak fundacja zmienia życie swoich podopiecznych? Jak radzą sobie w swoim nowym, samodzielnym życiu?

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Od nowa"
Autorka reportażu: Hanna Bogoryja-Zakrzewska
Data emisji: 30.07.2019
Godzina emisji: 18.45

kr

Czytaj także

Warszawski D.O.M. dla bezdomnych i odrzuconych

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2017 19:00
- Mam takie jedno życzenie. Chciałbym, żeby wszyscy włodarze tego miasta na jedną noc zostawili w domu wszystkie dokumenty, pieniądze i po prostu wyszli na ulice. Spotkajmy się na Grójeckiej 20b, niech opowiedzą mi, co oni przeżyli - mówi jeden z podopiecznych Fundacji "Dzieło Odbudowy Miłości D.O.M.".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Noclegownie dla bezdomnych – zimowe centrum pomocy potrzebującym

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2018 08:00
Niskie temperatury dają się we znaki osobom bezdomnym. W sobotę zmarło 6 osób z powodu wychłodzenia. Łódzkie Towarzystwo im. św. Brata Alberta pracuje na pełnych obrotach, by pomóc osobom, które nie mają dachu nad głową.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niepełnosprawni rozwijają skrzydła

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2019 00:00
Fundacja "Podaj Dalej" z Konina stworzyła inicjatywę "Rozwiń Skrzydła", skierowaną do dorosłych osób z niepełnosprawnością ruchową z terenu całej Polski, które chcą spróbować swoich sił w sportach lotniczych.
rozwiń zwiń