Trudy pracy ratowników wodnych

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Trudy pracy ratowników wodnych
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Bartosz Niedzwiecki/Shutterstock.com

Na co dzień są informatykami, pielęgniarzami, prowadzą firmy. Większość roku jako ratownicy wodni pracują społecznie, zupełnie za darmo.

Posłuchaj

Ratownicy wodni - ludzie z pasją (Reportaż/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Na co dzień są informatykami, pielęgniarzami, prowadzą firmy. Większość roku jako ratownicy wodni pracują społecznie, zupełnie za darmo. Latem w Wodnym Pogotowiu Ratowniczym na zalewie Zegrzyńskim odbywają się regularne dyżury. Są płatne. W tym tygodniu tamtejszy WOPR obchodzi dwudziestolecie istnienia. W Polsce ciągle brakuje jednak ratowników wodnych. Dlaczego?

Pieniądze to nie jest jedyna przyczyna. Ratownicy mówią też o braku szacunku, a nawet groźbach pod ich adresem. Jak ta praca wygląda w praktyce?

– Dramatycznie spada liczba młodych ludzi, którzy chcieliby pracować jako ratownicy wodni. Generalnie, coraz mniejsze jest zainteresowanie tym, by szkolić się w tym kierunku, ale mamy tez świadomość, że bardzo wielu wyjeżdża pracować w tym charakterze za granicę, gdzie zarabiają trzy-, czterokrotnie większe pieniądze, niż w Polsce – mówi jeden z ratowników.

Jakie są największe zagrożenia, z jakimi muszą się mierzyć ratownicy WOPR? Zapraszamy do wysłuchania całego reportażu. 

***

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Nie jesteśmy cudotwórcami"
Autorka reportażu: Katarzyna Błaszczyk
Data emisji: 27.06.2017
Godzina emisji: 18.44

ml

Polecane