X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Wolność po 18 latach. Historia Arkadiusza Kraski

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2019 19:00
– Życie nie zawsze jest kolorowe, trzeba sobie dawać radę w przeróżnych sytuacjach. Do tej, w której byłem przez 20 lat, trudno było się dostosować. To był szok. Nigdy nie spodziewałbym się, że tak do tego podejdą. To łatwizna – wziąć sobie chłopaka z ulicy, który ma taką przeszłość. Wiadomo, że nikt się za nim nie wstawi… – opowiada Arkadiusz Kraska.
Audio
  • Historia Arkadiusza Kraski. Długa droga do wolności (Reportaż/Trójka)
Arkadiusz Kraska opuszcza areszt śledczy w Szczecinie
Arkadiusz Kraska opuszcza areszt śledczy w SzczecinieFoto: Marcin Bielecki/PAP

Arkadiusz Kraska został skazany 7 marca 2001 roku przez Sąd Okręgowy w Szczecinie na dożywocie za przypisane mu we wrześniu 1999 roku podwójne zabójstwo. Mężczyzna wyszedł na wolność 6 maja tego roku po tym, jak Sąd Najwyższy wstrzymał wykonanie wyroku i wykonywanie kary. Kraska oczekuje na wolności na rozstrzygnięcie wniosku o wznowienie postępowania i uniewinnienie. 9 lipca ten wniosek ma zostać rozpatrzony. Sąd Najwyższy zdecydował, że dalsza izolacja skazanego nie powinna być kontynuowana do chwili rozpatrzenia.

W reportażu Arkadiusz Kraska wspominał swoje dzieciństwo, ustawki na stadionie i pierwsze wyroki. Jak mówił, dla dzieci ulicy takich jak on, wydawało się, że nie ma innej drogi niż ta przestępcza. – Kiedy wyszedłem z więzienia, nie należałem do żadnej grupy przestępczej, choć miałem różne możliwości – mówi bohater reportażu. 

Co się stało, że doszło do skazania? Jak miłość do żony zmieniła życie bohatera i jak nagłośnili jego sprawę? Jak udawało mu się odciąć od więziennej rzeczywistości? Jak odnajduje się na wolności, gdzie nawet kupno chleba wygląda inaczej niż 20 lat temu?

Zapraszamy do wysłuchania reportażu.

***

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Czwarty dzień wolności"
Autorka reportażu: Katarzyna Wolnik-Sayna (Radio Szczecin)
Data emisji: 15.05.2019
Godzina emisji: 18.45


Czytaj także

"Zostaw serce na ziemi". Ważna misja, która łączy dwie pasje

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2019 19:00
Dr Zygmunt Kaliciński jest uznanym kardiochirurgiem. Po pracy zamienia się w perkusistę zespołu HLA 4transplant, z którym koncertuje po całym kraju. Ich występy kryją za sobą pewną misję…
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Niewinnie skazani". Gdzie leży przyczyna błędów sądowych?

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2019 19:15
– Statystyki mówią o tym, że skazywanych jest w Polsce grubo ponad 90 procent oskarżonych – mówi Bartosz Pilitowski, fundacja Court Watch Polska. – Znam szacunki mówiące o 100 tys. błędów sądowych rocznie, tutaj mówimy o różnych sprawach nie tylko karnych. Areszt jest w polskich warunkach stosowany powszechnie – dodaje. 
rozwiń zwiń