X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Przychodzi artysta do psychoanalityczki, czyli "Zacznijmy jeszcze raz"

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2019 14:00
"Zacznijmy jeszcze raz" to komediowa opowieść o kondycji współczesnego człowieka, samotności i potrzebie kochania, a napisała ją debiutująca w roli dramaturga Olgę Wolf.
Audio
  • Aldona Jankowska i Tomasz Sapryk gośćmi Łukasza Szweda (Akademia rozrywki/Trójka)
Łukasz Szwed, Aldona Jankowska i Tomasz Sapryk
Łukasz Szwed, Aldona Jankowska i Tomasz SaprykFoto: PR

Akcja spektaklu rozgrywa się w Gdyni, a konkretnie w gabinecie psychoanalityczki (w którą wciela się Aldona Janowska) odwiedzanym przez zmanierowanego reżysera po 50-tce (w tej roli Tomasz Sapryk). Spektakl "Zacznijmy jeszcze raz" swoją warszawską premierę miał 6 listopada w Teatrze Kamienica.

– Premiera zawsze jest wieczorem ze specyficzną publicznością. Byłem wdzięczny i delikatnie zszokowany, że udało nam się ją rozbawić, bo zawsze jest to publiczność trochę bardziej oceniająca, branżowa – opowiada Tomasz Sapryk, który nie tylko występuje w jednej z głównych ról, ale także reżyseruje spektakl.

– Olga Wolf ma nieprawdopodobnie cięte, inteligentne puenty i riposty. Brała z nas, przetwarzała pewne pomysły, sytuacje, napięcia rodzące się w naturalny sposób. To był pewien proces – wspomina aktorka filmowa i teatralna oraz artystka kabaretowa, Aldona Jankowska.

Skąd Tomasz Sapryk czerpał wiedzę o zawodzie psychoanalityka? Na czym polega "myk" zawarty w sztuce? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Akademia rozrywki
Prowadzi:
 Łukasz Szwed
Goście:
 
Aldona Jankowska (aktorka filmowa i teatralna, artystka kabaretowa), Tomasz Sapryk (aktor teatralny i filmowy)
Data audycji: 8.11.2019
Godzina emisji: 13.09

kr

Czytaj także

Michał Rusinek prześwietla współczesne poradniki

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2019 14:15
– Muszę się pożalić, że niektóre z tych poradników były szalenie kosztowne, zwłaszcza te dotyczące przetrwania, ponieważ były do nich dodawane albo kocyk, albo toporek, albo kompas, albo coś tam. To był tak zwany gratis, ale znacznie podnosił koszt książki – zauważa autor książki "Niedorajda, czyli co nam radzą poradniki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kto stoi za kultowymi cytatami w filmach Barei?

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2019 10:20
W związku z ubiegłotygodniowym Biegiem im. Stanisława Tyma, odtwórcy roli Ryszarda Ochódzkiego, czyli tytułowego "Misia", rozmawiamy o książce "Jak u Barei, czyli kto to powiedział" autorstwa Rafała Dajbora.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co słychać w Sekcji Muzycznej Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn?

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2019 14:56
To jedyna grupa w historii polskiej rozrywki, która po wygranej na Przeglądzie Kabaretów PAKA pojechała supportować legendarny niemiecki zespół The Scorpions. Podobno grali również z Ellą Fitzgerald w remika.
rozwiń zwiń