X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wspomnienie Andrzeja Brzeskiego

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2018 14:00
W audycji wspominaliśmy aktora, satyryka, barda i poetę. Andrzej Brzeski współpracował m.in. z Programem Trzecim Polskiego Radia. Jego utwory pojawiały się w audycjach "BAR", "R.O.S.S.", "Powtórka z rozrywki".
Audio
  • Wspomnienie Andrzeja Brzeskiego (Akademia rozrywki/Trójka)
Andrzej Brzeski
Andrzej BrzeskiFoto: PAP Andrzej Rybczyński

– Od samego początku naszej znajomości pisanie było taką rzeczą, która nas zbliżała. Artystycznie zawsze Andrzejowi zazdrościłem tego, że miał łatwość metafory. W jakiś sposób był człowiekiem osobnym. Miał swój świat, w tym świecie się dobrze czuł. Realizował się przez pisanie. Zawsze towarzyszyła mu gitara. Brzdąkał na niej, kiedy tylko mógł. Byłem zaskoczony, że był tak wielkim admiratorem Presleya – wspominał Andrzej Strzelecki. 

Andrzej Brzeski w 1974 r. ukończył Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza. Pracował m.in. w teatrach: Na Targówku, Rozmaitości i Narodowym. Po setnym przedstawieniu "Krakowiaków i górali" u schyłku lat 80. "zdradził" teatr dla piosenki. Ma na koncie kilkaset piosenek, monologów, mini-słuchowisk. Pisał zarówno dla siebie, jak i dla innych wykonawców (m.in. dla Edyty Geppert, Maryli Rodowicz, Krystyny Tkacz).

Był także animatorem kultury, najpierw w Warszawskim Ośrodku Kultury, potem od 1999 r. aż do emerytury w Bielańskim Ośrodku Kultury, gdzie prowadził m.in. cykl spotkań pt. "Kawiarnia bardów". Od pierwszej edycji Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Autorskiej – OPPA w 1978 r. był obecny na tym festiwalu. W audycji przypomnieliśmy piosenki i skecze jego autorstwa, a wspominali go, z różnych etapów życiowej drogi, Andrzej Strzelecki, Jan Kazimierz Siwek i Artur Andrus. 

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania. 

***

Tytuł audycji: Akademia rozrywki
Prowadzi: 
Natalia Grzeszczyk
Gość:
 Andrzej Strzelecki (aktor), Jan Kazimierz Siwek i Artur Andrus (artysta kabaretowy, pisarz, piosenkarz)
Data audycji:
 8.06.2018
Godzina emisji: 13.09

gs/mk

Czytaj także

Nie żyje aktor i kompozytor Andrzej Brzeski

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2018 14:40
Polski aktor teatralny, filmowy, autor, kompozytor i wykonawca poezji śpiewanej zmarł nie doczekawszy siedemdziesiątych urodzin.
rozwiń zwiń