X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Marek Piekarczyk akustycznie. Zobacz wideo

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2020 00:00
Członek grupy TSA, współpracownik Teatru Muzycznego w Gdyni i współtwórca wielu charytatywnych projektów muzycznych pojawił się w Trójce 22 stycznia 2012 roku. N agranie tego koncertu przypomnieliśmy 19 lipca 2020.

W niedzielę, 22 stycznia 2012 roku antenie Trójki miało miejsce prapremierowe wykonanie nowej autorskiej piosenki Marka Piekarczyka z muzyką Marcina Nierubca. A poza tym w programie koncertu wersje akustyczne piosenek z ostatniej płyty "Źródło", autorskie utwory z płyty Marka Piekarczyka i Balls' Power "Xes" oraz wybrane piosenki z projektów specjalnych. Byli również goście specjalni i... niespodzianka!

Z grupą TSA, która uznawana jest za prekursora heavy metalu w Polsce, Marek Piekarczyk zaczął występować na początku lat 80. Ale w swojej karierze muzycznej ma także doświadczenie pracy z innymi zespołami oraz solowej.

Dużą część jego aktywności stanowiły też przedsięwzięcia charytatywne  projekt "Dom Muzyki" wspierający budowę Domu Muzyki dla Artystów Niepełnosprawnych, koncert charytatywny dla rodziny Ryszarda Riedla po śmierci muzyka czy dla polskich muzyków poszkodowanych podczas powodzi w 1997 roku, to tylko niektóre z nich.

Utwory napisane bądź wykonane przez Piekarczyka znalazły się też na płytach "Yugopolis" i "Odnalezione piosenki Bogdana Łyszkiewicza". A w 2009 roku ukazała się płyta "Źródła" z interpretacjami kompozycji polskich grup muzycznych, takich jak: Test, Skaldowie, Niebiesko-Czarni czy Klan, którą Piekarczyk składaj hołd muzyce i artystom tworzącym początki rock'n'rolla w Polsce.

W grudniu 2011 roku Marek Piekarczyk gościł w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej na koncercie poświęconym pamięci Grzegorza Ciechowskiego.

W koncercie akustycznym Markowi Piekarczykowi towarzyszyli:
Tadeusz Apryjas – gitara, wokal
Grzegorz Kapcia – gitara, wokal, drumla, harmonijka
Jacek Borowiecki – cajon, instrumenty perkusyjne

Tworzą oni zespół JaTaGrze i wszyscy, tak jak i Marek Piekarczyk, mieszkają w Bochni.

Czytaj także

"Zbudujmy go razem – Artyści dla Domu Muzyki"

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2017 20:00
W poniedziałek (2 października), po licytacji, odbył się transmitowany na antenie Trójki koncert "Zbudujmy go razem – Artyści dla Domu Muzyki".
rozwiń zwiń