X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jubileusz Bernarda Maselego w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2020 00:00
Bernard Maseli współpracował między innymi z takimi muzykami jak: Urszula Dudziak, Michał Urbaniak, Mino Cinelu, Nippy Noya, Bill Bruford. W Trójce podczas specjalnego koncertu w maju 2016 roku świętował 30-lecie pracy artystycznej. W niedzielę 21 czerwca 2020 roku przypomnieliśmy nagranie tego koncertu.

Bernard Maseli wraz z zespołem Walk Away nagrał dziesięć płyt długogrających i brał udział we wszystkich największych festiwalach jazzowych w kraju i za granicą. W latach 1985-87 współpracował z zespołem Young Power, z którym zarejestrował dwie płyty. W 1992 roku wraz z pianistą Zbigniewem Jakubkiem założył duet Back In. W 1995 roku rozpoczał trwającą do dziś współpracę ze znakomitym basistą Krzysztofem Ścierańskim. Od kilku lat zajmuje się również produkcją muzyczną. Od dwóch dekad zajmuje pierwsze miejsce w kategorii wibrafon, w ankiecie "Jazz Top" miesięcznika "Jazz Forum" oraz wysokie miejsca jako kompozytor i aranżer. Również od 20 lat jest wykładowcą na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach.

W 1999 roku wraz z saksofonistą Jerzym Główczewskim i wokalistą Kubą Badachem utworzył pierwszy swój projekt autorski pod nazwą The Globetrotters. Od 2006 roku wraz z Krzysztofem Ścierańskim, Markiem Radulim oraz Paulem Vertico jest członkiem formacji The Colors. W 2004 roku nawiązał współpracę z kompozytorem Zbigniewem Preisnerem, który w 2007 roku zaprasza go do nagrania płyty "Silence, Night And Dreams". Płyta została nagrana w gwiazdorskiej obsadzie (m.in. Teresa Salgueiro, Lars Danielsson, John Parricelli).

Koncerty w Trójce - nagrania wideo, galerie zdjęć, zapowiedzi najbliższych występów >>>

W 2009 roku rozpoczął również swój nowatorski solowy projekt pod nazwą Diary, w którym w maksymalnym stopniu eksploruje możliwości współczesnej elektroniki. W 2011 roku jako jeden z nielicznych polskich muzyków jazzowych otrzymał zaproszenie do współpracy z amerykańskim kwartetem pod wodzą gitarzysty Deana Browna (Dean Brown, Marvin "Smitty" Smith, Hadrien Feraud, Bernard Maseli) i odbył entuzjastycznie przyjęte tournee oraz wziął udział w nagraniu płyty Deana Browna "Unfinshed Business".

Bernard Maseli współpracował między innymi z takimi muzykami jak: Urszula Dudziak, Michał Urbaniak, Mino Cinelu, Nippy Noya, Bill Bruford, Dean Brown, Mike Stern, Frank Gambale, David Fiuczyński, Eric Marienthal, Bob Malac, Bill Evans, Matthew Garrison, Manou Gallo, Paco Sery, Dave Samuels, Victor Mendoza, Marvin "Smitty" Smith, Hadrien Feraud, Ewa Bem, Lora Szafran, Anna Maria Jopek, Grzegorz Skawiński, Mieczysław Szcześniak i wielu innych. Jest autorem wielu kompozycji i aranżacji (również produkcje radiowe) i nagrał ponad siedemdziesiąt płyt.

Zobacz więcej na temat: Trójka koncert Bernard Maseli

Czytaj także

Trójka na Bielskiej Zadymce Jazzowej

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2016 23:00
Specjalne wydanie audycji "MO czyli Mało Obiektywnie" Mariusz Owczarek poprowadził z 18. Bielskiej Zadymki Jazzowej. - Jestem tu już od kilku lat, urzeka mnie atmosfera tego festiwalu - mówił Piotr Bielawski z Radia Łódź, który odwiedził trójkowe studio.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Osiecka o Komedzie: grał, jakby zgarniał na kupkę małe kurczaczki

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2016 12:26
Gdyby żył, skończyłby dziś 85 lat. - Przygodę z muzyką Krzysztofa Komedy warto zacząć od filmów - przekonuje Michał Margański.
rozwiń zwiń