X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Pablopavo i Ludziki z piosenkami z dancingowego (ale nie tylko) albumu "Marginal" na koncercie w radiowej Trójce

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2019 20:00
– "Marginal" to piąta płyta Pablopavo i Ludzików. Jest to płyta dyskotekowa, choć nie ma pewności czy istnieją odpowiednie dyskoteki, w których można by ją zagrać. Jeśli nie, słuchacze będą musieli sobie taką dyskotekę wyobrazić. Albo zbudować – mogliśmy przeczytać w zapowiedziach nowego krążka Pawła Sołtysa i jego kolegów.
Audio
  • Pablopavo i Ludziki. Zapraszamy do tańca! (Koncert/Trójka)

Repertuar z tej "tanecznej inaczej" płyty warszawska grupa zagrała w lutym w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. Nagranie koncertu wyemitowaliśmy 10 marca.

Pablopavo urodził się w 1978 roku, a w roku 1993 założył z kolegami pierwszy zespół. Grał i śpiewał w zespołach: Saduba, Magara, Sedativa i Vavamuffin. Współtworzył również sound systemy: Zjednoczenie (istniejący do dziś) i Ba-lan. W 2009 roku na rynku pojawił się debiutancki krążek formacji Pablopavo i Ludziki zatytułowany "Telehon". W taki sposób rozpoczęła się "pozareggae’owa" kariera warszawskiego muzyka, tekściarza i pisarza. Wydany jesienią ub. "Marginal" to najnowszy materiał Pablopavo. Jak sam mówi – jest to jego 16 płyta nagrana w ciągu 15 lat.

Prócz nowej w twórczości Sołtysa "taneczności" muzyki ("Staraliśmy się działać wedle zasady, że nie wolno pozostawiać tak poważnej rzeczy jak muzyka taneczna ludziom bez wyobraźni i iskry szaleństwa" – mówią muzycy zespołu), "Marginal" to również nieco inne teksty – nadal jednak osobiste i… bardzo blisko ludzi. I o ludziach. – W tych swoich muzycznych historiach Paweł Sołtys znów serwuje nam smutek, nostalgię, zamartwianie się losami świata. Są też jego "firmowe", ludzkie mikroportrety. Opowieści o ludziach zwykłych, często przegranych, czasem nieszczęśliwych. Jest więc tytułowa "Agata", która "kiedy tańczy, to chłopaków łapie zez". Jest też "Ochota" – historia kaleki Andrzeja, jego kolegi od piwa Olka i dziewczyny Magdy. A wszyscy marzą o wyrwaniu się – po wygraniu na loterii – z tej warszawskiej dzielnicy. Tym bohaterom częściej od hygge ("Szmerem") zdarza się miłość. Tyle że nie tak kolorowa i idealna, jak "z serialu TVN czy tam TVP-Py". No i jest Jabłońska – "a tej to dobrze, ze wszystkim się godzi, a jeszcze niby księżna między nami chodzi" – z tekstu Wisławy Szymborskiej w pulsującym podskórnym rytmem reggae "W przytułku" – czytamy w jednej z recenzji "Marginal".

Niemal cały materiał z tego znakomitego krążka – w tym "Piosenkę" Czesława Miłosza oraz wspomnianą już "W przytułku" z tekstem Szymborskiej – Pablopavo i Ludzki i zagrali w lutym w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej.

Warto przypomnieć, że promujący płytę singiel "Karwoski" od 26 tygodni gości na "Liście przebojów Programu 3". A przez dwa tygodnie zajmował pierwsze miejsce zestawienia, w którym znaleźć dziś można również najnowszy utwór grupy, czyli "Kogo".

Czytaj także

Jack Savoretti śpiewa dla nieznajomych

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2019 21:00
Jack Savoretti przyjechał do Polski z trasą promującą nowy album "Singing To Strangers". Jeden z koncertów zagrał w przy Myśliwieckiej 3/5/7.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Daria Zawiałow na Trójkowej scenie!

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2019 20:00
Zdobywczyni dwóch Fryderyków za Debiut Roku i Album Roku Alternatywa zapowiedziała, że jej drugi krążek "Helsinki" ukaże się 8 marca 2019 roku. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Włodek Pawlik gra Stanisława Moniuszkę

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2019 20:00
W lutym na rynku ukazał się album "Pawlik/Moniuszko – Polish Jazz".
rozwiń zwiń