X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Section05

Trójkowo, filmowo

Następny odcinek audycji dnia 04.12.2021 o godzinie 16:05 Zobacz w ramówce
Section07
O audycji

Autorska audycja Ryszarda Jaźwińskiego pojawiła się na antenie Trójki w styczniu 1997 roku. Przez lata zmieniała się jej formuła, dni i godziny nadawania, czas trwania, ale tytuł pozostał ten sam.

Ryszard Jaźwiński nagrodzony!

Nagrodę Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej za audycję "Trójkowo, filmowo" dostał nasz redakcyjny kolega Ryszard Jaźwiński.

Członkini kapituły przyznającej nagrody, krytyk filmowy prof. Maria Kornatowska tak uzasadniała werdykt: - Jak się z nim rozmawia, to naprawdę nie jest to rozmowa, gdzie są z góry przygotowane pytania. On naprawdę rozmawia. Myślę, że to jest wielki dar.

Podobnie swoje rozmowy w "Trójkowo, filmowo" wspomina kompozytor muzyki filmowej Abel Korzeniowski: - To zawsze jest i od serca i z jakąś refleksją, to nie są nigdy pytania z rodzaju  dziesięć najczęściej zadawanych pytań, tylko zawsze jest to pytanie z pomysłem.

Ryszardowi Jaźwińskiemu nagrodę wręczyła Grażyna Szapołowska podczas 35. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Fragment ceremonii wręczenia Nagród Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej był transmitowany z Sopotu przez Telewizję Canal+".

Autorska audycja Ryszarda Jaźwińskiego pojawiła się na antenie Trójki w 1997 r. W "Trójkowo, Filmowo" mówi się o premierach kinowych i nowościach DVD, o kręconych dopiero filmach i festiwalach filmowych. Gośćmi Ryszarda Jaźwińskiego są aktorzy, reżyserzy i inni twórcy polskiego kina. Pojawiają się także specjalnie nagrane wywiady z gwiazdami światowego kina.

"Trójkowo, filmowo" czyli to, co najciekawsze i najważniejsze w polskim i światowym kinie, ale też to, co najbardziej zainteresuje wymagających słuchaczy Programu 3, szczególnie tych interesujących się kinem.

W audycji można znaleźć aktualne informacje dotyczące wszelkich wydarzeń filmowych - omówienia premier kinowych i nowości DVD, korespondencje zagraniczne, relacje z planów kręconych dopiero filmów i festiwali filmowych. Częstymi gośćmi są najlepsi aktorzy, reżyserzy i inni twórcy polskiego kina, którzy nie kryją swojej sympatii dla audycji i chętnie odwiedzają studio Trójki przy Myśliwieckiej. Gwiazdy polecają też słuchaczom swoje ulubione, czy też najbardziej cenione przez nie filmy. Nie zapominamy też o debiutantach, a nawet jeszcze studentach szkół filmowych, którzy mają okazję przedstawić słuchaczom swoje pierwsze dokonania artystyczne. Od czasu do czasu jest też okazja, by zaprezentować nagrane specjalnie dla "Trójkowo, filmowo" wywiady z gwiazdami światowego kina. Mamy wielu wspaniałych przyjaciół również w Hollywood.

Bywa, że audycja przybiera charakter monograficzny i w całości transmitowana jest z tych miejsc, w których właśnie dzieje się coś ważnego dla polskiego kina (choćby Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, czy wizyta w łódzkiej "Filmówce"). Więcej miejsca poświęcamy również tym wyjątkowym filmom, które Trójka poleca swoim słuchaczom szczególnie.

Prowadzący