X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Kim jesteśmy? Pytania o człowieczeństwo w kinie

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2021 16:06
Akcja filmu "Dzień, w którym znalazłem w śmieciach dziewczynę" rozgrywa się w przyszłości, ale to nie na niej skupiają się twórcy. – Nie bawimy się tutaj w wizjonerów. Lubimy dawać nawias historiom, które wymyślamy. Nie lubimy ich umiejscawiać w czasie rzeczywistym, żeby móc manewrować alegoriami, które można ubrać w wyraźniejsze szaty – opowiada Michał Krzywicki, reżyser. 
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Bertrand Benoit/Shutterstock

Tomasz Ziętek Forum 1200.jpg
46. FPFF. Osiem minut owacji dla "Hiacynta". Tomasz Ziętek w Trójce

W rozmowie z gościem Ryszard Jaźwiński wiele uwagi poświęcił emocjom, które niesie ze sobą film. – To jest dystopijny świat, to nie ulega wątpliwości, i chcieliśmy go eksplorować. Chcieliśmy to zrobić, aby wyolbrzymić pewne rzeczy, które czujemy, że dzieją się w społeczeństwie, a które nie powinny się dziać. Powinniśmy szukać w sobie wrażliwości na świat, na innych. Jesteśmy w takim informacyjnym tyglu i nie wiemy, co myśleć. Zamykamy się i nie chcemy wpuszczać nikogo do siebie i zaczynamy być – jak nasz bohater filmu, choć z innego powodu – oziębli – ocenia gość "Trójkowo, filmowo", dodając, że są wartości, o których musimy sobie przypominać, żeby świat był lepszy. 

Posłuchaj
49:25 2021_10_16 16_07_17_PR3_Trojkowo_Filmowo.mp3 Różne oblicza kina. Co warto zobaczyć? (Trójkowo, filmowo)

 

Skąd tytuł "Dzień, w którym znalazłem w śmieciach dziewczynę"? – Różni się on od roboczego, ale uznaliśmy, że jest bardzo zaczepny i stanowi typowo fabularny trailer, więc uznaliśmy, że fajnie jest, kiedy tytuł stanowi element narracji filmu, już coś o nim wiemy, już zaczepiliśmy widza – mówił artysta.

Na 37. Warszawskim Festiwalu Filmowym obraz Michała Krzywickiego miał swoją światową premierę i był polskim reprezentantem w Konkursie Wolny Duch. Zaplanowano cztery pokazy i cztery spotkania. Jak przyznaje rozmówca Ryszarda Jaźwińskiego, twórcy nieco obawiali się nielicznej widowni, biorąc pod uwagę, że jest to film prawie całkowicie jeszcze nieznany. Jednak publiczność dopisała za każdym razem, a obraz spotykał się z ciepłym przyjęciem. – Wśród ludzi, którzy przyszli za każdym razem znalazła się grupa, która ten film naprawdę pokochała i trafiło do niej to, co zamierzaliśmy powiedzieć. Odczytali nasze intencje. Rosły nam serca jak to słyszeliśmy – przyznaje reżyser. 

Dzień, w którym znalazłem w śmieciach dziewczynę // The day I found a girl in the trash TRAILER/Michał K

Ponadto w programie

  • Premiera w sieci: "Hiacynt" w reżyserii Piotra Domalewskiego (nagrodzonego za najlepszy scenariusz na ostatnim Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni);
  • Premiera telewizyjna: polska wersja serialu "The Office" w reżyserii Macieja Bochniaka – rozmowa z reżyserem;
  • piosenki z filmów, muzyka filmowa.

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Prowadzi: Ryszard Jaźwiński
Goście: Michał Krzywicki (reżyser, współautor scenariusza i odtwórca głównej roli w filmie "Dzień, w którym znalazłem w śmietniku dziewczynę"), Piotr Domalewski (reżyser), Maciej Bochniak (reżyser)
Data emisji: 16.10.2021
Godzina emisji: 16.08

gs

Czytaj także

"Ucieczka na srebrny glob" – historia nieukończonego arcydzieła

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2021 10:55
Przed nami kolejna światowa premiera na trwającym właśnie w wielu miastach Festiwalu Docs Against Gravity. W poniedziałek 6 września polscy widzowie jako pierwsi mają szansę zobaczyć pełnometrażowy dokument Kuby Mikurdy "Ucieczka na srebrny glob", opowiadający o szczególnym filmie w twórczości Andrzeja Żuławskiego. "Na srebrnym globie", który miał szansę stać się jednym z najbardziej przełomowych filmów science-fiction w historii, nigdy nie został ukończony.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przed 46. Festiwalem Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2021 17:00
W poniedziałek 20 września rozpoczyna się 46. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. O sekcjach konkursowych i wydarzeniach towarzyszących Ryszard Jaźwiński rozmawiał w Trójce z Tomaszem Kolankiewiczem, dyrektorem artystycznym festiwalu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spływ najgłębszym kanionem i walka o demokrację. "Godspeed, Los Polacos!"

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2021 17:00
– To jest film o Polsce, ale dla amerykańskiej widowni. Opowiada historię Polski tym, którzy jej nie znają. Czułem, że jako pierwsza generacja żyjąca w USA powinienem ją opowiedzieć. W tym filmie jest dużo mojej dumy z Polski – mówił w Trójce Adam Nawrot, amerykański reżyser z polskimi korzeniami. Artysta jest autorem filmu "Godspeed, Los Polacos!" – dokumentalnej opowieści o siedmiu studentach, którzy po spływie kanionem Colca w Peru walczą o demokrację w krajach bloku wschodniego. 
rozwiń zwiń