X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wakacyjne festiwale filmowe. Podpowiadamy gdzie wybrać się tego lata

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2021 17:17
Wakacje to tradycyjnie czas festiwali filmowych. Odbywają się one i w tym roku. Oczywiście z zachowaniem wymogów bezpieczeństwa. Gdzie na przełomie lipca i sierpnia można się wybrać? Których wydarzeń nie warto pomijać? 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Shutterstock

"Tykocińska Akademia Kresów" to dziewięciodniowy festiwal filmowy z udziałem wybitnych aktorów, reżyserów, pisarzy i znawców Kresów. Akademii towarzyszą koncerty, spektakle, spotkania autorskie, prelekcje, dyskusje oraz wspomnienia geniuszy polskiego kina.

– Jesteśmy już na półmetku festiwalu, dziś czwarty dzień wydarzenia. Mimo to, wiele atrakcji wciąż przed nami. Sobota to wspomnienia o Wojciechu Pszoniaku. W planach mamy pokaz filmu "Korczak" oraz spotkanie z żoną aktora. Wieczorem natomiast będzie można zobaczyć film o Stanisławie Ulamie i lwowskiej szkole matematycznej pod tytułem "Geniusze" – zapraszał Adam Radziszewski, dyrektor festiwalu.

Posłuchaj
52:13 2021_07_31 16_06_19_PR3_Trojkowo_filmowo.mp3 Kierunek: festiwale. Na które wydarzenia warto zwrócić uwagę? (Trójkowo, filmowo_

 

Akcenty z Kresów

– W kinie nocnym z kolei zapowiada się projekcja "C.K. Dezerterzy", Janusza Majewskiego, który urodził się we Lwowie. Będzie również okazja do przypomnienia sobie "Wesela" oraz "Ziemii Obiecanej" Andrzeja Wajdy. Planujemy też internetową konferencję i rozmowę z Andrzejem Sewerynem, który ze względu na pracę na planie filmowym, nie mógł spotkać się z nami osobiście – dodał. 

Janusz Majewski

– Postaci Janusza Majewskiego poświeciliśmy w tym roku sporo miejsca i uwagi. Skupiliśmy się również na jego dorobku artystycznym. 5 sierpnia, czyli w dniu zakończenia festiwalu, reżyser będzie świętował swoje 90. urodziny. Z tej okazji zorganizowaliśmy mu benefis, w którym wezmą udział jego przyjaciele oraz aktorzy – mówił Adam Radziszewski. – Do czwartku czeka nas jednak jeszcze sporo dokumentów, cykl poświęcony powojennemu Lwowowi oraz spotkanie z Agnieszką Holland – zaznaczył.

"Tykocińska Akademia Kresów" trwa do 5 sierpnia 2021 roku. 


Ponadto w audycji:

  • 23. Przegląd Filmowy "Kino na Granicy" w polskim i czeskim Cieszynie (do 4.08.2021) – rozmowa z Martinem Novosadem, dyrektorem programowym festiwalu ze strony czeskiej;
  • Festiwal Hommage a Kieślowski w Sokołowsku (przez całe wakacje) – zapowiedź wydarzeń sierpniowych, wypowiedź Diany Dąbrowskiej, filmoznawczyni i dyrektorki artystycznej festiwalu;
  • 4. Octopus Film Festival w Gdańsku (3-8.08.2021) – zapowiedzi programowe, rozmowa z dr. Grzegorzem Fortuną, filmoznawcą i dyrektorem festiwalu;
  • premiera dokumentu: "Po złoto" (o Władysławie Kozakiewiczu) w reżyserii Ksawerego Szczepanika, wypowiedź reżysera;
  • piosenki z filmów, muzyka filmowa.

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Prowadzi: Ryszard Jaźwiński
Data emisji: 31.07.2021
Godzina emisji: 16.06

zch/kr

Czytaj także

"Lokal zamknięty": pierwszy polski film pandemiczny

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2021 17:15
Niedawno na ekrany weszła komedia "Lokal zamknięty" w reżyserii Krzysztofa Jankowskiego, który jest zarazem współscenarzystą filmu. I właśnie o genezie filmu i realizacji z jego twórcą w swoim programie rozmawia Ryszard Jaźwiński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wielka miłość i czarny sport

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2021 17:15
Na nasze ekrany wszedł właśnie najnowszy film Doroty Kędzierzawskiej "Żużel". Już jego tytuł zdradza, ze akcja rozgrywa się w środowisku zawodników i wielbicieli "czarnego sportu". O fascynacji żużlem, powodach, dla których realizacja filmu trwała tak długo, młodych aktorach i naturszczykach z reżyserką rozmawiał Ryszard Jaźwiński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Złota Palma w Cannes. "Titane", czyli ekstremalna opowieść o miłości

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2021 17:00
– Był to najbardziej kontrowersyjny film w całej konkursowej stawce. Nie wierzyłem, że jury będzie stać na tak odważny werdykt, to była duża niespodzianka – mówi krytyk filmowy Kuba Armata, komentując przyznanie Złotej Palmy filmowi "Titane" w reżyserii Julii Ducournau.
rozwiń zwiń