X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Lokal zamknięty": pierwszy polski film pandemiczny

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2021 17:15
Niedawno na ekrany weszła komedia "Lokal zamknięty" w reżyserii Krzysztofa Jankowskiego, który jest zarazem współscenarzystą filmu. I właśnie o genezie filmu i realizacji z jego twórcą w swoim programie rozmawia Ryszard Jaźwiński.
Kadr z filmu Lokal zamkniety
Kadr z filmu "Lokal zamkniety"Foto: mat. prasowe

ścibor wilczyński orły pap_1200.jpg
Orły za 14-letni wysiłek. Rozdano Polskie Nagrody Filmowe

Bart i Nerd mają świetny plan: chcą się włamać do mieszkania skorumpowanego polityka, by ukraść mu kasę z łapówek. Dużą kasę! Droga do celu wiedzie przez agencję towarzyską, więc będą musieli użyć podstępu, aby zrealizować swój plan. Jednak pojawiają się nieoczekiwane przeciwności: w lokalu zjawia się stały klient – policjant, a potem sutener żądający zapłaty. Co gorsza, nieugięty pracownik sanepidu zamyka agencję na 10 dni, wraz z wszystkimi obecnymi w niej klientami...


Posłuchaj
50:16 2021_07_10 16_07_25_PR3_Trojkowo_Filmowo.mp3 Nowości ze świata filmu przedstawia Ryszard Jaźwiński (Trójkowo, filmowo)

– Wydaje mi się, że jest to pierwsza polska komedia pandemiczna i pewnie jedna z pierwszych na świecie. Teraz zachęcamy ludzi, by powrócili do kina i chcieliśmy to zrobić filmem, który odwołuje się do teraźniejszości i tematu, który wszyscy bardzo przeżywamy – mówi o swoim filmie reżyser i współscenarzysta Krzysztof Jankowski. –  Pomyślałem, że musi to być komedia, bo dramatów mamy już za dużo – wyjaśnia.

– Podczas pierwszego lockdownu, w marcu, wszystko stanęło: realizacje reklamowe, telewizyjne, filmowe. Nagle zostałem bez możliwości pracy, nie miałem nic. I żeby nie siedzieć w Warszawie, bo mówiło się, że w wielkich miastach pandemia zabierze 1/4 mieszkańców, wyjechałem do mamy pod Elbląg – opowiada o genezie komedii "Lokal zamknięty" jej twórca. – W Kamionku nad Zalewem Wiślanym siedziałem do połowy maja i tam usłyszałem, że w Lombardii, w agencji towarzyskiej, u jednej z dziewczyn wykryto COVID. Więc dla bezpieczeństwa zamknięto na kwarantannie wszystkich, którzy tam byli: panie pracujące i klientów. I to właśnie był dla mnie punkt wyjścia całej historii – tłumaczy.

– Ja najpierw napisałem jednoaktówkę, bo wtedy zaczęły być modne nagrania live do internetu. Wróciłem do Warszawy w maju i zaczęliśmy robić próby. I okazało się, że to jest fantastyczny temat, który odnosi się do tu i teraz, że w krzywym zwierciadle można pokazać różne absurdy, których przecież było sporo – mówi Krzysztof Jankowski. – Ale film musiał mieć inny rozmach, trochę większą historię i wtedy powstał wątek kryminalny, który Dawid Kowalewicz, mój współscenarzysta, dołączył do tego pomysłu. Tempo było ekspresowe, bo zależało nam na tym, aby film powstał jak najszybciej. Razem napisaliśmy scenariusz, bo niektóre postacie trzeba było dodać, inne rozwinąć, a kolejne trochę zmienić. I całą sytuację "ufilmowić" – wylicza.

Lokal zamknięty – trailer (wersja reżyserska)/YouTube krzysztof jankowski

Ponadto w audycji

  • 14. Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych Animator w Poznaniu i online (9-15.07.2021) – rozmowa z Marcinem Giżyckim dyrektorem artystycznym festiwalu, zapowiedzi programowe;
  • Rozmowa z Bartłomiejem Topą o nowych rolach aktora – filmy i seriale w produkcji;
  • W kinach: "Magnezja" w reżyserii Macieja Bochniaka – rozmowa z Magdaleną Boczarską, wspomnienia z planu filmowego polskiego westernu;
  • Piosenki z filmów, muzyka filmowa.

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Prowadzi: Ryszard Jaźwiński
Goście: Krzysztof Jankowski (reżyser i współscenarzysta filmu "Lokal zamknięty"), Marcin Giżycki (dyrektor artystyczny Festiwalu Filmów Animowanych Animator w Poznaniu), Bartłomiej Topa (aktor), Magdalena Boczarska (aktorka)
Data emisji: 10.07.2021
Godzina emisji: 16.07

mat. promocyjne/pr/kr

Czytaj także

Tilda Swinton na otwarcie kin

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2021 11:00
Wkrótce zostaną otwarte kina. Może więc warto się w pewnym sensie przygotować do wizyty w przybytku filmu? Bo kiniarze na pewno nie mogą doczekać się otwarcia i są już przygotowani. O tym właśnie rozmawia Ryszard Jaźwiński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Miasto". Kryminał Marcina Sautera

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2021 17:00
Marcin Sauter to ceniony dokumentalista, operator i filmowiec. Mimo to możemy poznać go w roli debiutanta, z racji premiery filmu "Miasto", pełnometrażowej produkcji jego autorstwa. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niebezpieczna gra

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2021 10:50
Od piątku w kinach można obejrzeć thriller "Wróg doskonały" z Tomaszem Kotem w roli głównej. To świetnie przyjęty debiut naszego aktora w tego typu dużej, międzynarodowej produkcji. O jego kreacji i tym filmie z filmoznawczynią Izabelą Wierzbińską rozmawia Tomasz Jaźwiński.
rozwiń zwiń