X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Smak wolności i kobieca siła. Film "Wolka" oczyma Olgi Bołądź

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2021 17:15
– Na ekranach kin zagościł film "Wolka" w reżyserii Arniego Olafura Asgeirssona. To znany i bardzo ceniony islandzki reżyser, który niestety nie doczekał premiery swojego ostatniego dzieła. "Wolka" to obraz interesujący z wielu powodów. Bardzo mnie zaskoczył – mówił Ryszard Jaźwiński i zaprosił na audycję "Trójkowo, filmowo", w której spotkał się  z Olgą Bołądź, odtwórczynią głównej roli. 
Olga Bołądź w filmie Wolka
Olga Bołądź w filmie "Wolka"Foto: materiały promocyjne

Film jest koprodukcją islandzko-polską. – Kilka pierwszych minut filmu to wizyta w polskim więzieniu. Główną bohaterką jest Anna, której zostały ostatnie dni odsiadki. Przychodzi czas, by rozliczyć się z przeszłością. Opuszcza więzienne mury i próbuje odnaleźć Dorotę, z którą ma wiele spraw do wyjaśnienia. Sekrety i tajemnice odkrywane są powoli, w bardzo misterny sposób. Powoduje to, że oglądamy ten film w dużym napięciu – zdradził Ryszard Jaźwiński. 

Posłuchaj
50:14 2021_05_29 16_07_09_PR3_Trójkowo,filmowo.mp3 Siła jest kobietą. Olga Bołądź w filmie "Wolka" (Trójkowo, filmowo)

 

Wolka

– "Wolka" oznacza wolność. To określenie z więzienia. Moja bohaterka wychodzi na "wolkę". Jej postać jest dla mnie uosobieniem wolności, którą sama musi sobie wywalczyć. Anna ma do przezwyciężenia piętno bycia w więzieniu, do którego trafiła w wieku siedemnastu lat. To trudne doświadczenie. Wychowała się za kratami, tam dorastała i uzbrajała się na całe życie. Z tego powodu jest niedojrzała. Można powiedzieć, że zamroziła się w więzieniu. Jej podejście do życia utknęło w punkcie buntu nastolatki  – mówiła Olga Bołądź, odtwórczyni głównej roli. 

WOLKA - zwiastun - film wkrótce w kinach / Monolith Films

Siła 

Widzowie bardzo szybko dowiadują się, że mają do czynienia z silną kobietą. – Chodziło o pokazanie brutalności i zła świata, w którym Anna żyła przez piętnaście lat. Kiedy przygotowywałam się do tej roli i odwiedzałam więzienia, zwracałam uwagę na oczy osadzonych, ich sposób bycia, maski, które zakładają, na to, w jaki sposób każdy siebie uzbraja, by przetrwać więzienie. Moja bohaterka z pewnością poszła w siłę. To właśnie dzięki niej przeżywa te trudne lata. To rola, w którą mogłam zanurzyć się z pełną świadomością i poczuciem, że robię coś dobrego. Aktor zawsze czeka na postać, którą może rozbudować od początku do końca z kimś, kto go poprowadzi i nie zostawi wpół drogi. Taka właśnie była współpraca z Arniem Olafurem, który wziął ode mnie wszystko, a ja również wszystko chciałam mu w tej roli oddać  – podkreśliła aktorka. 

"Wolka", koprodukcja islandzko-polska w reżyserii Arniego Olafura Asgeirssona, dostępna jest na ekranach kin od 29 maja. 

 

Ponadto w audycji: 

  • Premiera polska: "Amatorzy" w reżyserii Iwony Siekierzyńskiej – wypowiedzi twórców;
  • 61. Krakowski Festiwal Filmowy (30.05-6.06.2021) – zapowiedzi programowe;
  • Piosenki z filmów i muzyka filmowa.

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Prowadzi: Ryszard Jaźwiński
Data emisji: 29.05.2021
Godzina emisji: 16.07


zch

Czytaj także

Nietypowe role w nietypowym filmie. "Las" Joanny Zastróżnej

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2021 11:00
"Las" stanowić ma luźną adaptację opowiadania "Ślimak na zboczu" autorstwa Arkadija i Borisa Natanoviča Strugackich. Jak podkreślała autorka, obraz zawierać będzie również sceny inspirowane wybranymi dziełami Samuela Becketta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Orły 2021. Uhonorowany Jerzy "Duduś" Matuszkiewicz

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2021 17:00
Ogłoszono nazwisko pierwszego laureata Polskich Nagród Filmowych. Honorową Nagrodę Za Osiągnięcia Życia odbierze w tym roku kompozytor Jerzy "Duduś" Matuszkiewicz. 
rozwiń zwiń