X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Orły 2021. Uhonorowany Jerzy "Duduś" Matuszkiewicz

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2021 17:00
Ogłoszono nazwisko pierwszego laureata Polskich Nagród Filmowych. Honorową Nagrodę Za Osiągnięcia Życia odbierze w tym roku kompozytor Jerzy "Duduś" Matuszkiewicz. 
Jerzy Duduś Matuszkiewicz
Jerzy "Duduś" MatuszkiewiczFoto: Filip Blazejowski/Forum

Urodzony w 1928 roku Jerzy Matuszkiewicz to jeden z pionierów powojennego ruchu jazzowego w Polsce. W latach 1950-58 prowadził znany łódzki zespół Melomani, a od 1965 poświęcił się głównie tworzeniu muzyki rozrywkowej i filmowej.

Posłuchaj
50:23 2021_05_22 16_07_02_PR3_Trojkowo_Filmowo.mp3 Jerzy "Duduś" Matuszkiewicz nagrodzony Orłem 2021 za całokształt twórczości (Trójkowo, filmowo)

Jest autorem muzyki m.in. do filmów "Jak rozpętałem drugą wojnę światową", "Poszukiwany, poszukiwana", "Zaklęte rewiry" oraz seriali telewizyjnych: "Czterdziestolatek", "Alternatywy 4", "Janosik", "Wojna domowa", "Podróż za jeden uśmiech".
Orzeł za osiągnięcia życia to jedna z kategorii specjalnych Polskich Nagród Filmowych, przyznawanych przez członków Polskiej Akademii Filmowej (PAF).

"Wojna domowa" – piosenka i czołówka serialu / [A]rchiwa

 Jerzy "Duduś" Matuszkiewicz jest pierwszym kompozytorem, który został uhonorowany przez Polską Akademię Filmową  podkreśla Ryszard Jaźwiński.  Za muzykę do "Syzyfowych prac" był już nominowany do Orłów w 2000 roku, dwadzieścia jeden lat później odbierze nagrodę za osiągnięcia życia  dodaje dziennikarz filmowy Trójki.

Nagroda za osiągnięcia życia przyznawana jest od pierwszej edycji Orłów, czyli od 1999 roku. Poprzednimi laureatami byli m.in.: Andrzej Wajda (2000), Tadeusz Konwicki (2002), Roman Polański (2003), Kazimierz Kutz (2004), Jerzy Kawalerowicz (2005), Jerzy Hoffman (2006), Janusz Majewski (2012), Danuta Szaflarska (2013), Franciszek Pieczka (2015), Janusz Gajos (2016), Maja Komorowska (2020). 23. gala Polskich Nagród Filmowych Orły 2021 odbędzie się 21 czerwca.

chyra_1200.JPG
Filmowa przeszłość, teraźniejszość, przyszłość i "Las". Rozmowa z Andrzejem Chyrą

Ponadto w audycji:

  • Nagrody Polish Society Of Cinematographers (Polskiego Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych) – rozmowa z operatorem Piotrem Śliskowskim, przewodniczącym Stowarzyszenia;
  • Premiera tygodnia – powrót do kin: "Ludzki głos" – krótkometrażowy film w reżyserii Pedro Almodovara, rozmowa z Marynią Gierat z krakowskiego Kina Pod Baranami;
  • Szkoła Filmowa w Łodzi na Festiwalu Filmowym Wisła w Moskwie – rozmowa z reprezentującym uczelnię Krzysztofem Brzezowskim o filmach studenckich prezentowanych właśnie w Rosji (w Moskwie i wielu innych miastach);
  • Piosenki z filmów, muzyka filmowa Jerzego "Dudusia" Matuszkiewicza oraz Alberto Iglesiasa z filmów Pedro Almodovara.

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Prowadzi: Ryszard Jaźwiński
Data emisji: 22.05.2021
Godzina emisji: 16.07

PAP/mk

Czytaj także

Nowy termin 18. Festiwalu Docs Against Gravity

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2021 17:15
– Zacznijmy od dobrej wiadomości dla kinomanów: przed nami ostatnie, miejmy nadzieję, trzy tygodnie do otwarcia kin – rozpoczął swoją audycję Ryszard Jaźwiński. I zaprosił na "Trójkowo, filmowo" pełne rozmów, nowości i ciekawych informacji ze świata filmu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tilda Swinton na otwarcie kin

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2021 11:00
Wkrótce zostaną otwarte kina. Może więc warto się w pewnym sensie przygotować do wizyty w przybytku filmu? Bo kiniarze na pewno nie mogą doczekać się otwarcia i są już przygotowani. O tym właśnie rozmawia Ryszard Jaźwiński.
rozwiń zwiń