X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Kino mikrobudżetowe, kino z pasją

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2021 19:15
Nie wszędzie w Polsce można chodzić do kina, ale tam, gdzie to jest możliwe – warto. Właśnie wszedł na ekrany dramat Tomasza Jurkiewicza "Każdy ma swoje lato". Główną rolę gra w nim Sandra Drzymalska.
Kadr z filmu Każdy ma swoje lato
Kadr z filmu "Każdy ma swoje lato"Foto: mat.prasowe

BAFTA Shutterstock 1200.jpg
Polski akcent wśród nominowanych do Nagrody Brytyjskiej Akademii Filmowej BAFTA 2021

Aktorka, której kariera zaczęła się tak naprawdę trzy lata temu, od filmu "Powrót" Magdaleny Łazarkiewicz, obecnie ma "czas wolny". – Pod koniec października skończyłam duży projekt. Od tego czasu miałam oczywiście jakieś dni zdjęciowe, ale to nie były duże projekty. Po dużym projekcie lubię mieć chwilę na oddech, więc cenię sobie ten czas, który mogę mieć dla siebie – mówi Sandra Drzymalska.

dźwięk

– Z Tomkiem Jurkiewiczem pracowałam wcześniej w Teatrze Telewizji przy spektaklu "Zabawy w dom". Wiedziałam, że przygotowuje się do debiutu fabularnego, bo wcześniej robił krótkie metraże i dokumenty. Przysłał mi scenariusz "Każdy ma swoje lato": od początku myślał, że mogę zagrać Agatę – opowiada aktorka. – Mnie spodobał się scenariusz i... tak już zostało – uśmiecha się.

"Każdy ma swoje lato" był prezentowany na ostatnim Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w konkursie filmów mikrobudżetowych, kategorii, która powstała dopiero w zeszłym roku.

– To kategoria filmów lowbudgetowych, które powstały za 700 tys. zł. Czyli bardzo tanio jak na nasze warunki. A przecież mają tyle samo dni zdjęciowych, muszą mieć aktorów, lokacje, ekipę, jedzenie – wylicza filmowa Agata. – Trzeba sobie w tych warunkach jakoś radzić. Ale równocześnie to tworzy bliskość ekipy, bo nie zarabia się tam milionów monet, każdy to robi z pasji i chce, aby wyszło jak najlepiej – dodaje.

Ponadto w programie

  • wywiad z Piotrem Rosołowskim, reżyserem i autorem zdjęć nagradzanych na międzynarodowych festiwalach filmów dokumentalnych;
  • w kinach: animacja "Zabij to i wyjedź z tego miasta" Mariusza Wilczyńskiego, wspomnienia aktorów pracujących przy produkcji;
  • aktualności filmowe;
  • piosenki z filmów, muzyka filmowa.

Każdy ma swoje lato – zwiastun/YouTube AuroraFilmsPl


***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Prowadzi: Ryszard Jaźwiński
Data emisji: 13.03.2021
Godzina emisji: 18.07

pr

Czytaj także

Eksperymentalna ekranizacja "Maski" Stanisława Lema

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2021 19:15
Rok 2021 jest Rokiem Stanisława Lema, co znajduje wyraz także w twórczości filmowej. Niedawno rozmawialiśmy o "Pokoju" Krzysztofa Jankowskiego (adaptacja "Podróży siódmej" z "Dzienników gwiazdowych"), teraz w sieci pojawia się "Maska" wg opowiadania o tym samym tytule.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Himalaje oczami bezimiennych. "Ściana cieni" Elizy Kubarskiej

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2021 19:00
Dla zachodnich alpinistów sięgająca niemal 8000 metrów Kumbhakarna to jedna z najtrudniejszych gór świata i wymarzony cel do zdobycia. Dla nepalskich Szerpów Kumbhakarna to jedna z ostatnich świętych gór. O zderzeniu tych dwóch kultur opowiada pełnometrażowy film dokumentalny Elizy Kubarskiej "Ściana cieni", który miał swoją światową premierę 26 lutego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Berlinale. Potwierdzenie klasy rumuńskiej kinematografii

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2021 19:00
W stolicy Niemiec ogłoszono listę zwycięzców głównego konkursu 71. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Berlinale. Tym razem statuetka Złotego Niedźwiedzia powędruje do Rumunii. Z powodu pandemii tegoroczny festiwal został podzielony na dwie części.
rozwiń zwiń