X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Co działo się na 24. Forum Kina Europejskiego Cinergia?

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2019 17:12
– Jury wyróżniło film "Diagnosis". Jest on mocno związany z Łodzią. To główny zwycięzca w konkursie polskich debiutów – mówi dyrektor artystyczna Forum Kina Europejskiego Cinergia Anna Serdiukow.
Audio
  • Relacja z 24. Forum Kina Europejskiego Cinergia (Trójkowo, filmowo)
Reżyser Roman Polański podczas gali 24. Forum Kina Europejskiego Cinergia
Reżyser Roman Polański podczas gali 24. Forum Kina Europejskiego CinergiaFoto: PAP/Grzegorz Michałowski

Trzon Cinergii stanowią konkursy europejskich i polskich debiutów, w których to rokrocznie ścierają się najciekawsze zjawiska i trendy młodego kina. Ale Cinergia to także rozliczne sekcje pozakonkursowe prezentujące filmy z całego świata oraz retrospektywy uznanych twórców.

Plakat festiwalu Cinergia Plakat festiwalu Cinergia

Blisko 100 filmów zostało przygotowanych dla widzów 24. Forum Kina Europejskiego Cinergi w Łodzi. Wśród gości pojawili się: nominowany do Oscara reżyser Lenny Abrahamson oraz gwiazda "Matrixa" i "Rodziny Soprano" Joe Pantoliano.

Co jeszcze działo się na Forum Kina Europejskiego Cinergia? Jacy goście zawitali do Łodzi? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której ponadto:

  • 25. urodziny kina Charlie – rozmowa ze Sławomirem Fijałkowskim związanym od początku istnienia z tym kultowym łódzkim kinem studyjnym;
  • 37. Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino! (1-8.12) w Poznaniu – zapowiedzi programowe, rozmowa (telefoniczna) z Jerzym Moszkowiczem, dyrektorem festiwalu;
  • Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych Żubroffka (4-8.12) w Białymstoku – zapowiedzi programowe;
  •  spotkanie z Jakubem Radejem, reżyserem i laureatem Konkursu Talenty Trójki oraz Jackiem "Budyniem" Szymkiewiczem - filmowe plany Instytutu Działań Artystycznych im. Mariana Abramowskiego;
  • aktualności filmowe;
  • muzyka filmowa.

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Autor: 
Ryszard Jaźwiński
Goście: Anna Serdiukow (dyrektor artystyczna Forum Kina Europejskiego Cinergia w Łodzi), Sławomir Fijałkowski (Kino Charlie), Jerzy Moszkowicz (dyrektor festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino!), Jakub Radej (reżyser i laureat Konkursu Talenty Trójki) Jacek "Budyń" Szymkiewicz (Instytut Działań Artystycznych im. Mariana Abramowskiego)
Data emisji: 30.11.2019
Godzina emisji: 16.08

kw

Czytaj także

Piotr Witkowski: oddałem temu filmowi dużą część życia

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2019 17:12
15 listopada miała miejsce premiera filmu "Proceder". To historii rapera Chady. Odtwórca głównej roli, Piotr Witkowski, był gościem Ryszarda Jaźwińskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Surowy realizm "Supernovej"

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2019 16:00
– Kiedyś, w sylwestrową noc, miał miejsce bardzo tragiczny wypadek drogowy, który szczególnie przykuł moją uwagę. To żyło we mnie przez kilka tygodni. Był to bodziec do tego, żeby zacząć próbować oswajać się z myślą, że to dobry punkt wyjścia dla uniwersalnego, solidnego dramatu – wyznał Bartosz Kruhlik, twórca filmu "Supernova", który miał swoją premierę 22 listopada.
rozwiń zwiń