X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Piotr Witkowski: oddałem temu filmowi dużą część życia

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2019 17:12
15 listopada miała miejsce premiera filmu "Proceder". To historii rapera Chady. Odtwórca głównej roli, Piotr Witkowski, był gościem Ryszarda Jaźwińskiego.
Audio
  • Piotr Witkowski o przygotowaniach do roli rapera Chady (Trójkowo, filmowo)
Kadr z filmu Proceder
Kadr z filmu "Proceder"Foto: mat. prasowe

– Ta rola to była moja pierwsza styczność z Chadą i jego muzyką. Najtrudniejsze było dla mnie uprawdopodobnienie świata, który był mi zupełnie obcy. Bardzo mi w tym pomogli twórcy "Procederu", bracia Węgrzyn. Sam Chada miał takie myśli, że jego życie może się skończyć inaczej niż naturalnie. Chciał dotrzeć ze swoim przekazem do jak największej grupy ludzi i stwierdził, że hip-hop może w tym pomóc. Uważał jednak, że film może oddać ten przekaz szerszej publiczności. Chciał, by nie powtarzać jego błędów, by na jego porażkach i tym, jak się po nich podnosił, można było się czegoś nauczyć. Dlatego właśnie powstał ten film – mówi Piotr Witkowski.

Poruszająca historia rapera Tomasza Chady – chłopaka z blokowiska, z duszą poety i darem do wpadania w poważne kłopoty. Prawdziwy i szczery do bólu w swoich tekstach Chada ginie w niewyjaśnionych okolicznościach, zostawiając zszokowanych fanów i dziewczynę, którą kochał. Muzyka była całym jego życiem – pasją i światem, w który uciekał, gdy rzeczywistość nie miała mu zbyt wiele do zaoferowania.

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której ponadto:

  • Międzynarodowy Festiwal Filmowy Energa Camerimage (9-16.11 Toruń) – podsumowanie, wywiady z gośćmi;
  • Festiwal Etiuda & Anima w Krakowie (19-24.11) – zapowiedzi programowe, rozmowa z Bogusławem Zmudzińskim, dyrektorem festiwalu;
  • aktualności filmowe;
  • muzyka filmowa.

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Autor: 
Ryszard Jaźwiński
Goście: Piotr Witkowski (aktor), Maria Ornat (reżyser), Zuzanna Zachara (operator filmowa), Magdalena Chowańska (montażystka), Bogusław Zmudziński (pomysłodawca i wieloletni dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Etiuda&Anima, filozof, prawnik)
Data emisji: 16.11.2019
Godzina emisji: 16.10

mat. prasowe/ml/mk

Czytaj także

LAF. Atrakcje roztoczańskiego święta kina

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2019 17:00
Rozpoczęła się jubileuszowa, 20. edycja Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu. Na miejscu jest Ryszard Jaźwiński, który nie tylko rozmawiał z aktorami i twórcami, którzy zjawili się na festiwalu, ale także rzucił światło na program oraz wydarzenia towarzyszące imprezie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Filmowy Zwierzyniec. Audycja prosto z Roztocza

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2019 17:17
To była ostatnia relacja Ryszarda Jaźwińskiego z 20. Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu. Dziennikarz Trójki rozmawiał z organizatorami i gośćmi roztoczańskiej imprezy. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Relacja z 11. edycji festiwalu filmowego Solanin

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2019 17:00
To było specjalne wydanie audycji. Ryszard Jaźwiński nadawał prosto z Nowej Soli w przedostatnim dniu 11. tegorocznego Solanin Film Festival. 
rozwiń zwiń