X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Półkownik" Hollywood. Koncert Arethy Franklin po półwieczu trafia do kin

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2019 17:00
Dlaczego dokument nakręcony przez Sydneya Pollacka w 1972 roku – przedstawiający koncert będącej u szczytu kariery Arethy Franklin – możemy oglądać w kinach dopiero w tym roku?
Audio
  • "Amazing Grace: Aretha Franklin" – pół wieku w archiwach Hollywood (Trójkowo, filmowo)
Kadr z filmu Amazing Grace: Aretha Franklin
Kadr z filmu "Amazing Grace: Aretha Franklin"Foto: mat. promocyjne

"Amazing Grace: Aretha Franklin" to obraz kunsztu jednej z najważniejszych i największych artystek soulu, jazzu i muzyki gospel. Materiał zrealizowano w 1972 roku w ciągu dwóch nocy w kościele baptystów w Los Angeles. Ten elektryzujący koncert to zarazem historia amerykańskiej muzyki, która pokazuje, jaki wpływ w latach 70. XX wieku mieli na nią Afroamerykanie.

– Płyta, która powstała podczas wspomnianego koncertu, jest najlepiej sprzedającym się albumem gospel wszech czasów – przypomina w Jerzy Szczerbakow z Fundacji EUROjazz. – Zlecenie na sfilmowanie tego epokowego wydarzenia Sydney Pollack otrzymał z wytwórni Warner Brothers – dodaje Arkadiusz Jaskólski, szef firmy dystrybucyjnej Musicine.

Dlaczego na premierę filmu musieliśmy czekać niemal pół wieku? Jaką rolę w odzyskaniu dla świata kultury "półkownika" Hollywood odegrał twórca musicali, reżyser programów telewizyjnych i producent Alan Elliott?

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji, w której także:

  • rozmowa z Piotrem Adamczykiem o filmie "Ikar. Legenda Mietka Kosza";
  • wspomnienie zmarłego w tym roku reżysera Andrzeja Trzosa-Rastawieckiego;
  • rozmowa z Jaśminą Wójcik, autorką dokumentu "Symfonia Fabryki Ursus";
  • aktualności filmowe;
  • muzyka filmowa.

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Autor: 
Ryszard Jaźwiński
Data emisji: 2.11.2019
Godzina emisji: 16.08

mk/gs

Czytaj także

"Czarny Mercedes" – czarny kryminał o okupowanej Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2019 17:00
– Pomysł na film "Czarny Mercedes" zaczął się od książki, którą pisałem, nie mając nadziei na to, że przełożę ją na ekran. Chciałem po prostu opowiedzieć tę historię – mówił reżyser Janusz Majewski. Obraz, który zaprezentowano m.in. podczas 44. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni, od 4 października można oglądać w kinach w całym kraju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wspomnienie Janusza Kondratiuka

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2019 17:00
W miniony poniedziałek pożegnaliśmy Jana Kobuszewskiego. W dniu pogrzebu kochanego przez Polaków aktora dotarła do nas kolejna smutna wiadomość – zmarł reżyser Janusz Kondratiuk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ikar. Legenda Mietka Kosza" – film o jazzowej strukturze

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2019 17:00
– Można sobie wyobrazić, że opowiadamy biografię pianisty z minimalną ilością muzyki, ale uważam że byłoby to zafałszowanie. Od początku było wiadomo, że muzyki będzie dużo, że będzie porządkowała tę historię, nawet w takim porządku jazzowym, improwizowanym – mówi Maciej Pieprzyca, reżyser filmu "Ikar. Legenda Mietka Kosza".
rozwiń zwiń