X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wspomnienie Janusza Kondratiuka

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2019 17:00
W miniony poniedziałek pożegnaliśmy Jana Kobuszewskiego. W dniu pogrzebu kochanego przez Polaków aktora dotarła do nas kolejna smutna wiadomość – zmarł reżyser Janusz Kondratiuk.
Audio
  • Artyści o Januszu Kondratiuku (Trójkowo, filmowo)
Janusz Kondratiuk
Janusz KondratiukFoto: PAP/Marcin Kmieciński

– To smutna i przerażająca wiadomość, ale powoli wszystko do tego momentu zmierzało. Po zmontowaniu filmu "Jak pies z kotem" Janusz zapadł w śpiączkę i dla nas – aktorów i ludzi, którzy odwiedzali go w szpitalu – poszedł drogą brata. Miałam to szczęście, że spotkałam się z taką klasą reżyserów, którzy już odchodzą – mówi aktorka Aleksandra Konieczna.

W wieku 76 lat zmarł reżyser filmowy Janusz Kondratiuk. Informację tę opublikował portal Filmweb.pl, powołując się na księdza Andrzeja Lutera, przyjaciela zmarłego artysty.

Janusz Kondratiuk chorował na raka trzustki. "Współżył z chorobą po swojemu, do samego końca nie tracąc ani na moment swojego specyficznego poczucia humoru" – napisał ksiądz Andrzej Luter we wspomnieniu opublikowanym na Facebooku.

Janusz Kondratiuk urodził się w 1943 roku na terenie dzisiejszego Kazachstanu. W 1969 roku ukończył reżyserię w łódzkiej filmówce. Do najbardziej znanych filmów zmarłego należą nakręcone w 1972 roku "Dziewczyny do wzięcia" oraz pochodzący z 1976 roku obraz "Czy jest tu panna na wydaniu?" Ostatni film artysty "Jak pies z kotem", który miał premierę w 2018 roku, był autobiograficznym obrazem w ironiczny i ciepły zarazem sposób opisującym życie nietypowej rodziny.

W audycji ponadto:

  • fragment ostatniego wywiadu z Januszem Kondratiukiem (w "Klubie Trójki" z 14 sierpnia 2019 roku);
  • premiera polska: "Boże Ciało" w reżyserii Jana Komasy, rozmowy z aktorami: Bartoszem Bielenią oraz Elizą Rycembel;
  • 35. Warszawski Festiwal Filmowy (11-20.10) – spotkanie z Tomaszem Śliwińskim, autorem krótkiej fabuły "Ondyna" (reprezentującym Polskę w Międzynarodowym Konkursie Filmów Krótkometrażowych);
  • aktualności filmowe;
  • muzyka filmowa.

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Autor: 
Ryszard Jaźwiński
Goście:
 Aleksandra Konieczna (aktorka), Bartosz Bielenia (aktor filmowy i teatralny), Eliza Rycembel (aktorka), Tomasz Śliwiński (reżyser)
Data emisji: 12.10.2019
Godzina emisji: 16.08

IAR/ml/mk

Czytaj także

Męska wrażliwość Françoisa Ozona. "Dzięki Bogu" w kinach

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2019 17:10
Od 11 września w polskich kinach możemy oglądać najnowszy film Françoisa Ozona "Dzięki Bogu". Z tej okazji reżyser odwiedził Warszawę, gdzie rozmawiał z Ryszardem Jaźwińskim, zarówno o tej produkcji, jak i o artystycznych planach na przyszłość.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Boże Ciało", czyli historia skupiona na aktorach

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2019 17:00
– Przyjęcie naszego filmu na festiwalu w Gdyni było niesłychanie gorące, bardzo dużo ludzi czekało na ten obraz. Mieliśmy aż dwadzieścia cztery pokazy – mówi Jan Komasa, reżyser filmu "Boże Ciało".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"(Nie)znajomi" – znajomy koncept w polskim wykonaniu

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2019 17:00
Komediodramat "(Nie)znajomi", który możemy oglądać w kinach od 27 września, to polski remake filmu "Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie" Paolo Genovese z 2016 roku. Co łączy, a co różni obie produkcję? O to zapytaliśmy twórców tej polskiej.
rozwiń zwiń