X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jacek Piotr Bławut: "Dzień czekolady" był trudnym filmem

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2019 17:12
– Lubię mieć poczucie, że wyczerpałem wszystkie możliwości, że oddaję dzieło, z którego jestem zadowolony – Jacek Piotr Bławut, twórca filmu "Dzień czekolady".
Audio
  • Jacek Piotr Bławut w rozmowie z Ryszardem Jaźwińskim (Trójkowo, filmowo)
Kadr z filmu Dzień czekolady
Kadr z filmu "Dzień czekolady"Foto: mat. promocyjne

"Dzień czekolady" to opowieść o przygodach Moniki i Dawida. Dzięki tajemniczemu Skoczkowi Czasu poznają magiczny świat, w którym żyją pożeracze dni tygodnia i wiele innych niezwykłych postaci. Muszą dowiedzieć się, jak cofnąć czas i co zrobić, aby uciec przed wiedźmą, która wykrada wspomnienia. Film jest pierwszym zrealizowanym w Polsce obrazem, który zdobył Nagrodę ScripTeast im. Krzysztofa Kieślowskiego za najlepszy scenariusz z Europy Środkowo-Wschodniej.

– Nasz film wydawał się wyzwaniem realizacyjnym. Trzeba było wyczekać swoje, żeby udało się do końca go zrealizować. To trudne kino. Ma efekty specjalne, grają w nim dzieci, zwierzęta, jest debiutem. Czasem trwa to długo, choć już wiem, że kolejny film chciałbym nakręcić nieco szybciej – wyjaśnia Jacek Piotr Bławut.

Jak wielki wpływ na "Dzień czekolady" miały dzieci autora filmu? Dlaczego Jacek Piotr Bławut zwraca tak dużą uwagę na oprawę muzyczną swoich obrazów? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji, w której także:

  • 33. Tarnowska Nagroda Filmowa – spotkanie (w studiu Radia Kraków w Tarnowie) z organizatorami i jurorami festiwalu, zapowiedzi programowe;
  • rozmowa z Borysem Lankoszem, autorem dokumentu "Strzemiński/Kobro. Opowieść fantastyczna";
  • aktualności filmowe;
  • muzyka filmowa.

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Autor: Ryszard Jaźwiński
Goście: Jacek Piotr Bławut (reżyser), Tomasz Kapturkiewicz (dyrektor Tarnowskiego Centrum Kultury), Borys Lankosz (reżyser, aktor i scenarzysta filmowy)
Data emisji: 1.06.2019
Godzina emisji: 16.09

mat. prasowe/ml/mk

Czytaj także

Gabriela Muskała o "Fudze": nie myślałam o napisaniu scenariusza dla siebie

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2018 16:11
– Kiedy zrozumiałam, że mam temat na film, równocześnie uświadomiłam sobie, że to rola, której nie odpuszczę i którą bardzo chciałabym zagrać. Wiedziałam, że to będzie trudne – wspomina aktorka i reżyserka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Córka trenera", czyli wyjątkowe kino sportowe

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2019 17:15
1 marca na ekrany kin wszedł film "Córka trenera". Ryszard Jaźwiński spotkał się z odtwórcami głównych ról Karoliną Bruchnicką i Bartłomiejem Kowalskim oraz reżyserem filmu Łukaszem Grzegorzkiem.
rozwiń zwiń