X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Bartosz Konopka: "Krew Boga" to film bardzo postmodernistyczny

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2019 17:00
– Sięgaliśmy do wielu źródeł historycznych, ale też i do wielu innych filmów. Jednym z nich było "Apocalypto", gdzie nie tłumaczono języka tubylców, co mi się spodobało. Wzięliśmy język staropruski i okazało się, że to fajny materiał dla aktorów, ale i pomaga się wczuć widzowi – opowiada Bartosz Konopka, reżyser filmu "Krew Boga".
Audio
  • "Krew Boga", czyli kino intrygujące, nie tylko wizualnie (Trójkowo, filmowo)
Kadr z filmu Krew Boga
Kadr z filmu "Krew Boga"Foto: mat. prasowe

"Krew Boga" to najnowsze dzieło Bartosza Konopki, twórcy nominowanego do Oscara "Królika po berlińsku". Ten, ze wszech miar wyjątkowy i odbiegający estetyką od poprzednich dzieł reżysera, obraz jest osadzoną w czasach średniowiecza, lecz niepozbawioną współczesnego wymiaru, refleksją na temat wiary i Kościoła oraz przemocy i tolerancji. W formie przypomina bezkompromisowe dzieła Nicolasa Windinga Refna czy serialowy hit "Gra o tron". W rolach głównych w filmie występują: Krzysztof Pieczyński, Karol Bernacki, Jacek Koman, Wiktoria Gorodeckaja (aktorka Teatru Narodowego w Warszawie) i znani w Europie belgijscy aktorzy Jan Bijvoet i Jeroen Perceval oraz jeden z najoryginalniejszych współczesnych performerów – Francuz Olivier de Sagazan. Nominowaną do Złotych Lwów "Krew Boga" doceniono podczas 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za zdjęcia Jacka Podgórskiego. Obraz znalazł się też w programie 41. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Moskwie.

Dlaczego zdjęcia do "Krwi Boga" trwały aż dwa lata? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której również:

  • 38. Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film";
  • Przegląd Filmów o Tematyce Muzycznej "Kinogranie" w Augustowie (24-28.06): rozmowa z Bartkiem Świerkowskim z DKF Kinochłon – zapowiedzi programowe;
  • aktualności filmowe;
  • muzyka filmowa.

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Autor: Ryszard Jaźwiński
Goście: Bartosz Konopka (reżyser, filmoznawca, absolwent reżyserii na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach), Bartek Świerkowski (autor DKF Kinochłon), Paulina Zacharek (historyczka sztuki, kuratorka wystaw, muzealniczka od lat zajmująca się tematyką animacji), Anna Kot (rzeczniczka Festiwalu Młodzi i Film)
Data emisji: 15.06.2019
Godzina emisji: 16.09

mat. prasowe/ml/gs

Czytaj także

Poznaliśmy laureatów 16. Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2019 17:00
– Czuję, że jest to bardzo dobry rok dla dokumentu, zarówno polskiego, jak i światowego – mówi reżyser Michał Marczak, jeden z jurorów tegorocznego Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kasia Smutniak: ten film jest dla mnie bardzo intymny

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2019 17:12
W kinach możemy oglądać najnowszy film Jacka Borcucha "Słodki koniec dnia". Obok Krystyny Jandy, jedną z głównych ról zagrała Kasia Smutniak, z którą rozmawiał Ryszard Jaźwiński. 
rozwiń zwiń