more_horiz

Aleksandra Popławska: to była idealna rola dla Eryka Lubosa

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2019 17:15
Do kin trafił właśnie debiutancki film Macieja Kawulskiego "Underdog", czyli pierwsza polska produkcja opowiadająca o zawodnikach MMA. 
Audio
  • Aleksandra Popławska o filmie "Underdog" (Trójkowo, filmowo)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: mat. promocyjne/NextFilm

"Underdog" to historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Na ich podstawie powstał scenariusz autorstwa Mariusza Kuczewskiego. Borys "Kosa" Kosiński (Eryk Lubos) to zawodnik MMA, który jest u szczytu formy. W najważniejszej walce ze swoim największym rywalem Deni Takaevem (Mamed Khalidov) popełnia błąd, który przekreśla jego karierę. Traci wszystko.

Film to opowieść o słabościach i sile człowieka, zwątpieniu, które pokonuje rodząca się miłość, o walce z przeciwnościami losu i podniesieniu po upadku, poświęceniu, rodzinie i przyjaźni.

– Moja bohaterka jest kobietą w średnim wieku, pracuje jako lekarz weterynarii. Jest po życiowych przejściach – mówi o swojej roli Aleksandra Popławska. – Od kiedy pamiętam, Eryk Lubos boksował. To dla niego idealna rola. Pięknie zagrał w tym filmie – dodaje. 

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji, w której ponadto:

  • Złote Globy 2019 – laureaci;
  • Premiera: "Powrót Bena" w reżyserii Petera Hedgesa (patronat Trójki), wypowiedzi odtwórców głównych ról – Julii Roberts i Lacasa Hedgesa;
  • Premiera: "Vice";
  • aktualności filmowe;
  • muzyka filmowa.

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Autor: Ryszard Jaźwiński
Goście: Aleksandra Popławska (aktorka), Maciej Jarkowiec (publicysta "Gazety Wyborczej"), Dorota Kolak (aktorka)
Data emisji: 12.01.2019
Godzina emisji: 16.08

kw/mk

Czytaj także

Sławomir Grünberg: trzeba mieć wrażliwość

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2018 17:00
Światowej sławy dokumentalista mieszkający od wielu lat w Nowym Jorku i pracujący w wielu krajach, Sławomir Grünberg, obchodzi właśnie jubileusz czterdziestolecia pracy twórczej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ikar. Legenda Mietka Kosza". Filmowa biografia niezwykłego jazzmana

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2018 17:00
– Skłamałbym, gdybym powiedział, że zawsze chciałem nakręcić film o Mietku Koszu. Prawdę mówiąć odkryłem go dosyć poźno, dzięki Piotrkowi Adamczykowi – mówi Maciej Pieprzyca, który po sukcesach filmów "Chce się żyć" i "Jestem mordercą" realizuje właśnie dramat "Ikar. Legenda Mietka Kosza".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kinga Dębska: to głęboki i mocny film

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2019 17:00
Kinga Dębska, twórczyni m. in. dobrze przyjętego obrazu "Moje córki krowy", opowiadała w audycji o swojej najnowszej produkcji "Zabawa, zabawa".
rozwiń zwiń