X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Robert Gliński: młodzi bezgranicznie wierzą w sprawy ponadmaterialne

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2018 15:00
W kinach pojawił się właśnie najnowszy film Roberta Glińskiego. To historia o młodych harcerzach przebywających na obozie, daleka jednak od kolorowej, sielankowej opowieści…
Audio
  • Robert Gliński o filmie "Czuwaj" (Trójkowo, filmowo/Trójka)
Kadr z filmu Czuwaj
Kadr z filmu "Czuwaj"Foto: mat. prasowe

Plakat promujący film "Czuwaj" Plakat promujący film "Czuwaj"

 – Myślę, że młodzi ludzie szukają teraz samorealizacji w sferze duchowej. W świecie idei zaczynają dzielić wszystko na dobro i zło. Ten podział jest bardzo krystaliczny. Młodzi bezgranicznie wierzą w sprawy ponadmaterialne – mówi Robert Gliński, reżyser filmu "Czuwaj". O czym jest najnowsza produkcja gościa Ryszarda Jaźwińskiego? 

Dwie grupy młodzieży z odmiennych światów, reprezentujące dwa różne systemy wartości, zostają postawione naprzeciw siebie na skutek ryzykownej decyzji dorosłych. To, co miało być lekcją odpowiedzialności i tolerancji, przeradza się w twardą walkę o przywództwo. Z jednej strony wiara w szlachetne ideały, a z drugiej brutalne prawo silniejszego. Relacje między młodymi ludźmi stają się napięte; odizolowani od zewnętrznego świata, ujawniają swoje prawdziwe, szokujące oblicza.

– W moim filmie pojawiają się chłopcy z domów poprawczych, zupełnie inni niż druga grupa, czyli harcerze. Pomiędzy nimi zaczynają się spięcia. Zadaniem harcerzy jest zintegrować nowoprzybyłych gości. Wpuszczając w całą historię intrygę kryminalną, widzimy, że całe zło przychodzi od obcych – opowiada Robert Gliński. 

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której także:

  • wywiady z Jane Fondą i Diane Keaton ("Pozycja obowiązkowa");
  • premiera: "Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego – wypowiedzi twórców;
  • premiera: "Muzykanci", czeska komedia muzyczna z udziałem polskich twórców – rozmowa z Grzegorzem Rylskim, dystrybutorem;
  • spotkanie z Gabrielem Michalikiem, autorem książki "Danuta Szaflarska. Jej czas";
  • aktualności filmowe;
  • muzyka filmowa.

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Autor: Ryszard Jaźwiński
Goście: Robert Gliński (reżyser), Jane Fonda (aktorka), Diane Keaton (aktorka), Joanna Kulig (aktorka), Tomasz Kot (aktor), Borys Szyc (aktor), Grzegorz Rylski (dystrybutor filmu "Muzykanci"), Gabriel Michalik (autor książki "Danuta Szaflarska. Jej czas")
Data emisji: 10.06.2018
Godzina emisji: 14.07

mat. promocyjne/kw/mk

Czytaj także

"Zimna wojna", czyli sukces kina osobistego

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2018 15:00
Reżyser Paweł Pawlikowski zdobył nagrodę 71. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes dla najlepszego reżysera. O filmie opowiadali na antenie Trójki aktorzy grający w nim główne role.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gabriela Muskała o "Fudze": nie myślałam o napisaniu scenariusza dla siebie

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2018 16:11
– Kiedy zrozumiałam, że mam temat na film, równocześnie uświadomiłam sobie, że to rola, której nie odpuszczę i którą bardzo chciałabym zagrać. Wiedziałam, że to będzie trudne – wspomina aktorka i reżyserka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Filip Bajon: obsadę "Kamerdynera" skompletowałem w pół dnia

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2018 15:30
Praca nad tym filmem trwała bardzo długo. Nic w tym dziwnego, to bowiem wielka saga rodzinna i historia Kaszubów. Akcja fabuły toczy się przez blisko poł wieku.
rozwiń zwiń