X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Polskie Nagrody Filmowe: głosowanie czas zacząć

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2021 17:15
Pandemia pozmieniała warunki działania wielu branż, także filmowej. Dlatego dopiero teraz rozpoczęło się głosowanie na kandydatów do Polskich Nagród Filmowych, czyli Orłów 2021. Nominacje poznamy 21 kwietnia, a sama ceremonia rozdania Orłów odbędzie się pod koniec maja lub na początku czerwca.
Plakat
PlakatFoto: mat. prasowe

Każdy ma swoje lato.jpg
Zapach wakacji w kinie. "Każdy ma swoje lato"

Z powodu pandemii Polska Akademia Filmowa zmieniła reguły kwalifikowania do konkursu i przyznawania swoich nagród. Wydłużono o dwa miesiące, do końca lutego, czas kwalifikowania zgłaszanych produkcji. Po raz pierwszy też w ponad 20-letniej historii Orłów do konkursu dopuszczono również te produkcje, które w czasie zamknięcia kin przez przynajmniej tydzień miały dystrybucję na platformach VOD.


Posłuchaj
49:08 2021_04_10 16_07_41_PR3_Trojkowo_Filmowo.mp3 Ryszard Jaźwiński przedstawia nowości ze świata filmu (Trójkowo, filmowo)

W efekcie na liście filmów kandydujących do Polskiej Nagrody Filmowej znalazło się aż 131 filmów fabularnych, 83 dokumenty i 19 seriali. Orły 2021 zostaną wręczone na uroczystej gali, która odbędzie się pod koniec maja lub na początku czerwca. Wcześniej, 20 maja, zostanie uroczyście ogłoszone nazwisko laureata Nagrody Specjalnej "za osiągnięcia życia".

O Orła w najbardziej prestiżowej kategorii "Najlepszy film" powalczy w tym roku 40 produkcji, w tym 32 fabularne i 8 dokumentalnych. Nie jest tajemnicą, że jednym z faworytów do nagrody jest film "Zabij to i wyjedź z tego miasta" w reżyserii Mariusza Wilczyńskiego, pełnometrażowa animacja, która wygrała wcześniej Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Zabij to i wyjedź z tego miasta (2020) zwiastun PL/YouTube GutekFilm


Ponadto w audycji

  • spotkanie z Jakubem Królikowskim, dyrektorem Festiwalu Filmów Azjatyckich Pięć Smaków – nowa całoroczna platforma internetowa, aktualny cykl filmowy "Koreanki", plany repertuarowe na najbliższą przyszłość, zapowiedź kolejnej jesiennej edycji festiwalu;
  • premiery w sieci: "Zabij to i wyjedź z tego miasta" – pracę nad filmem wspominają reżyser Mariusz Wilczyński, aktor Andrzej Chyra oraz producentka Ewa Puszczyńska;
  • aktualności filmowe;
  • piosenki z filmów, muzyka filmowa.

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Prowadzi: Ryszard Jaźwiński
Data emisji: 10.04.2021
Godzina emisji: 16.07

pr

Czytaj także

Festiwal mimo pandemii

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2021 13:00
Mimo pandemii są miejsca na świecie, gdzie widzowie mogą poznać nasze nowe produkcje filmowe. W Kirgistanie trwa właśnie Festiwal Filmów Polskich "Wisła", a w Turcji wkrótce się zacznie. Z jego organizatorką rozmawia Ryszard Jaźwiński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jaki jest ulubiony film Polaków? Z którymi tytułami chętnie się utożsamiamy?

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2021 12:50
Jakie filmy cieszą się wśród Polaków największym zainteresowaniem? Przeprowadzono badania, które wykazały, z którymi tytułami się identyfikujemy i które z nich darzymy największym sentymentem. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Własne śmieci" z nagrodą na SXSW

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2021 12:55
Festiwal Filmowy South by Southwest (SXSW) w Austin w Teksasie gościł w ostatnich latach postaci tego formatu jak Barack Obama, Elon Musk, Bruce Springsteen czy Lady Gaga. W tegorocznej, niedawno zakończonej wirtualnej edycji mieliśmy na nim i polską reprezentację. Wśród laureatów znalazła się reżyserka Daria Kopiec, autorka animacji "Własne śmieci".
rozwiń zwiń