X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Dobro

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2019 22:00
Spotykamy się tydzień po tym, jak dotarła do nas wiadomość o zamachu na prezydenta Gdańska. Minęło siedem dni, sensu których nadal nie potrafimy zrozumieć. 
Audio
  • Poszukiwanie dobra (Magazyn bardzo kulturalny/Trójka)
Największe serce świata dla Pawła Adamowicza na pl. Solidarności w Gdańsku, 17 stycznia 2019 r.
"Największe serce świata" dla Pawła Adamowicza na pl. Solidarności w Gdańsku, 17 stycznia 2019 r.Foto: Tomasz Waszczuk/PAP

To nieprawdopodobne – powtarzamy. Nieprawdopodobna wydaje się też reakcja na to, co stało się 13 stycznia 2019 roku późnym wieczorem. Nieprawdopodobna mobilizacja w imię Dobra. Słownik okazał się zbyt bezbronny lub zbyt ubogi. Spotykamy się po raz pierwszy po tym, jak dotarła do nas wiadomość, że organizm prezydenta nie był w stanie znieść szoku. Za nami dni żałoby i trzeba spróbować wrócić do tego, co nazywamy normalnym życiem. W tych dniach odwołano zaplanowane wydarzenia kulturalne. Wśród nich znalazły się Dwubiegunowe Międzynarodowe Spotkania Performerów w PGS w Sopocie. Dyrektor Zbigniew Buski  podtrzymał jednak zaproszenie nas do galerii, za co dziękujemy. Dał on bowiem kolejny dowód na to, że jesteśmy dla jej działalności ważni, niezależnie od okoliczności. Prosimy więc o przedstawienie planów na nowy rok i o próbę określenia, na jakim etapie obecnie PGS znajduje się. Jedno też ze spotkań z performerami odbędzie się w niedzielę o 17.00. Mamy więc szansę obejrzeć przykład sztuki akcji z Kanady.

Wydanie wszak rozpoczynamy tradycyjnie tzw. innym tematem, czyli tym razem zapowiedzią najbliższego wydania TPK, którego gościem będzie Robert Talarczyk – dyrektor Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach. Najnowsza premiera tego teatru to "Wiele demonów" w reżyserii Jacka Głomba, jego kolejna teatralna próba zmierzenia się z prozą Jerzego Pilcha.

W części trzeciej tego wydania MBK dzięki uprzejmości Zbigniewa Buskiego wspólnie podejmujemy naszych przyjaciół z Gdańska, z którymi my próbujemy (słowo "próba" okazało się w efekcie kluczowe) przyjrzeć się temu, co w życiu kulturalnym Gdańsk zawdzięcza jego prezydentowi. Nasze zaproszenie przyjęli: Anna Czekanowicz – dyrektor Biura Prezydenta ds. Kultury w Urzędzie Miejskim w Gdańsku w latach 2008-2016, a później doradczyni Prezydenta, Romuald Wicza-Pokojski – dyrektor Teatru Miejskiego Miniatura oraz Opery Bałtyckiej i Janusz Pawłowski. Wielokrotnie deklarowaliśmy przywiązanie do Gdańska. I to nie zmieniło się przed tygodniem, choć nasze wizyty w tym mieście nie będą już miały beztroskiego charakteru.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania. 

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo kulturalny 
Prowadzi: Barbara Marcinik
Wydawca: Wojciech Dorosz
Data emisji: 20.01.2018 
Godzina emisji: 21.08

Czytaj także

"Kandyd", czyli "Uprawa ogródka"

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2018 22:20
Voltaire (Francois Marie Arouet) napisał powiastkę filozoficzną pod tytułem "Kandyd, czyli optymizm" w 1759 roku. Uznana za jego najwybitniejsze dzieło, inspirowała twórców przez ponad dwa wieki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowy rok w teatrach

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2019 02:00
Nowy rok w polskich teatrach rozpoczynał Teatr Narodowy w Warszawie (patrz: wydanie specjalne MBK z 6.01.2019), ale staramy się nie ograniczać do teatrów stołecznych.
rozwiń zwiń