X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

O książce Jerzego Pilcha "Portret młodej wenecjanki"

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2017 15:30
Na dzień przed rozpoczęciem nowego cyklu powieściowego w Trójce, w pierwszej części wydania, zaproponujemy spotkanie z Tadeuszem Nyczkiem - krytykiem literackim, dyrektorem Teatru Ateneum w Warszawie.
Audio
  • O książce Jerzego Pilcha "Portret młodej wenecjanki" (Magazyn Bardzo Kulturalny/Trójka)
Tadeusz Nyczek
Tadeusz NyczekFoto: PAP/Andrzej Rybczyński

Przed laty Jerzy Pilch i Tadeusz Nyczek należeli do elitarnego literackiego towarzystwa Krakowa. Obaj przeprowadzili się do Warszawy i spotykają się za pośrednictwem książek. Tadeusz Nyczek redagował i recenzuje książki Jerzego Pilcha. Na okładce „Portretu młodej Wenecjanki” czytamy: "Portret… jest bodaj najdoskonalszym pomieszaniem tego, co Pilch od lat uprawia: prozy beletrystycznej, dziennika, eseju...". Czym więc w istocie jest "Portret…". Czy uda nam się rozwiązać tę zagadkę? Czy to "stary, dobry" Pilch przemawia do nas ze stron swojej nowej książki? Czy możliwe, by doświadczony pisarz – stylista - miał nam ochotę zaproponować coś nowego?

"Portret…" będzie w Trójce, w paśmie wieczornym, czytał Jan Peszek. Jest on kolejnym aktorem, który u nas próbuje mierzyć się z ekscentryczną frazą Pilcha. Wcześniej Pilchową prozę czytali u nas: Krzysztof Majchrzak, Maciej Stuhr, Adam Ferency oraz Piotr Fronczewski.
 
W części drugiej i trzeciej wydania rozmawialiśmy o teatrze dla dzieci. Teatr jest dla nich, ale problemy spektakli - także - ważne dla dorosłych. Z Teatru Syrena przybyła do nas reżyserka "Alicji w Krainie Czarów” - Magda Miklasz. Swój spektakl stworzyła wraz z Gabą Kulką. I jej utworów posłuchaliśmy.


Magda Miklasz Magda Miklasz fot. Sylwia Hejj

Z Teatru Miniatura w Gdańsku natomiast przywiozłam nagranie rozmowy z dyrektorem tego teatru - Romualdem Wicza - Pokojskim - dramaturgiem premiery oraz z jej reżyserem - Michałem Derlatką. Ich "Tramwaj" opowiada o strachu i lęku. Lęk, nabyty w dzieciństwie, kształtuje naszą dorosłą emocjonalność. Strach bywa zbawienny. O tym m.in. rozmawialiśmy po premierze (26 lutego).

Do usłyszenia. 
 
Barbara MarcinikSylwia Hejj - wydawca.
 
***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo kulturalny
Prowadzi: Barbara Marcinik
Wydawca:
Sylwia Héjj
Data emisji:
12.03.2017
Godzina emisji:
14.06

Czytaj także

"Ryzk fizyk" czyli …

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2017 15:04
Hasło V Dwubiegunowych Spotkań Performerów w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ranking galerii polskich

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2017 21:35
Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie po raz pierwszy na podium.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Olga Tokarczuk na Festiwalu Trójka Górom

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2017 15:39
Przed dwoma tygodniami byliśmy w Szklarskiej Porębie. Od 16 do 19 lutego odbywał się Festiwal Trójka Górom. Zaproszenie na festiwal przyjęła m.in. Olga Tokarczuk.
rozwiń zwiń