X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wielkanoc i Międzynarodowy Dzień Teatru

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2016 20:05
Wielkanoc - święto ruchome - w tym roku spotyka się z obchodzonym od 55 lat Międzynarodowym Dniem Teatru.
Audio
  • Wielkanoc i Międzynarodowy Dzień Teatru (Magazyn Bardzo Kulturalny/Trójka)
Baźki zakwitły we wsi Dworzec  (fot. Babcia Mirka od Sarenek)
Baźki zakwitły we wsi Dworzec (fot. Babcia Mirka od Sarenek)

Wojciech Bonowicz Wojciech Bonowicz

Postanowiliśmy więc zapytać o to, jak w tych okolicznościach mają się do siebie dwa porządki: sakralny i świecki. Do roli reprezentanta świata teatru zaprosiliśmy reżysera - Jana Klatę. Rolę komentatora religijnego powierzyliśmy - nie po raz pierwszy - poecie, redaktorowi, biografowi księdza Józefa Tischnera - Wojciechowi Bonowiczowi. Obaj nasi goście w studiu Radia Kraków natomiast - jak okazało się - spotkali się po raz pierwszy osobiście i ten fakt wpłynął na dramaturgię naszej rozmowy.


Jan Klata Jan Klata

Zarejestrowaliśmy ją przed tygodniem, gdyż Jan Klata tydzień poprzedzający Święta spędzał w… Moskwie, gdzie przygotowuje premierę "tragedii szkockiej" Szekspira. Większość teatrów w tym roku nie będzie miała okazji odczytać tradycyjnego Orędzia na Dzień Teatru. Autorem orędzia międzynarodowego jest rosyjski reżyser - Anatolij Wasiljew. Polskie orędzie napisała Anna Augustynowicz. Podczas naszej rozmowy spróbowaliśmy skomentować wybrane zdania z obu tekstów. 

Paweł Passini Paweł Passini

Gościem w studiu Trójki był natomiast reżyser - Paweł Passini. Jak poradził sobie w tym kontekście, nie mając partnera? Na zaproszenie jeszcze jednego gościa nie mogliśmy już bowiem sobie pozwolić.Do usłyszenia na półmetku Świąt Zmartwychwstania 2016 i w finale 55. Międzynarodowego Dnia Teatru. Życzymy ciepła w tę wczesną Wielkanoc w kościele zachodnim. Obchodzący Wielkanoc w kościele wschodnim, w tym roku, będą mieli szansę cieszyć się wiosną w pełni – 1 maja.
 

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo kulturalny
Prowadzi: Barbara Marcinik
Wydawca: Wojciech Dorosz
Data emisji: 27.03.2016
Godzina emisji:
19.07