X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jaka będzie przyszłość Turcji na arenie międzynarodowej?

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2019 16:00
Czy Turcja jest gotowa, by zerwać z Zachodem i wejść w pełni w orbitę wpływów Rosji?
Audio
  • Czy dojdzie do załamania relacji na linii Turcja - Zachód? (Raport o stanie świata/Trójka)
Władimir Putin i Tayyip Recep Erdogan
Władimir Putin i Tayyip Recep ErdoganFoto: Shutterstock.com/quetions123

– Turcja i USA miały w ostatnich latach inną percepcję zagrożeń, które płyną z konfliktów na Bliskim Wschodzie. Nie jest rzeczą nową, że Ankara traktuje zupełnie inne rzeczy jako zagrożenie niż Waszyngton. W trakcie interwencji amerykańskiej w Iraku byli to Kurdowie iraccy, z którymi Turcja szybko się oswoiła. Jeśli chodzi o Kurdów w Syrii, to nie ma takiej możliwości, by udało się to samo. Dla USA głównym problemem jest radykalny islam. To jest fundamentalna rozbieżność, ale nie jedyna – mówi Mateusz Chudziak z Ośrodka Studiów Wschodnich.

Prezydenci Donald Trump i Recep Tayyip Erdoğan skrytykowali niedawną wypowiedź prezydenta Francji Emmanuela Macrona na temat NATO. Przywódcy USA i Turcji spotkali się w ubiegłym tygodniu w Białym Domu. Rozmowa dotyczyła między innymi sytuacji w Syrii oraz zakupu przez Turcję rosyjskich systemów rakietowych. Donald Trump podkreślał dobre relacje z Turcją. Powiedział, że jest przyjacielem i fanem Recepa Erdoğana. Amerykański prezydent poinformował, że jednym z tematów ich rozmowy była wypowiedź prezydenta Macrona, który, krytykując jednostronne działania USA i Turcji, powiedział, że mózg NATO jest martwy. – Myślę, że to zaniepokoiło prezydenta Erdoğana. Wiele innych osób również – mówił Donald Trump. Prezydent Turcji dodał, że słowa francuskiego przywódcy są niedopuszczalne. Do krytyki wypowiedzi Emmanuela Macrona przyłączył się jeden z republikańskich senatorów zaproszonych na spotkanie z prezydentem Turcji Jim Risch. – Mamy nadzieję, że przemyśli swoje słowa i zrozumie, że były nieroztropne – stwierdził Jim Risch.

Podczas spotkania prezydenci Trump i Erdoğan rozmawiali między innymi o zakupie przez Turcję rosyjskich systemów rakietowych S400. W odpowiedzi na ten krok Stany Zjednoczone wstrzymały sprzedaż Ankarze 100 myśliwców wielozadaniowych F-35. Rozmowy w Białym Domu nie przyniosły jednak przełomu w tej kwestii.

Zapraszamy do słuchania audycji, w której ponadto:

  • Wybory na Białorusi. Czy Białoruś jest gotowa na wchłonięcie przez Rosję? 
  • Izrael w konflikcie z Palestyńczykami, ciągle niezdecydowany kto ma rządzić krajem. 
  • Jak Polska pomaga w Senegalu?

***

Tytuł audycji: Raport o stanie świata 
Prowadzi: 
Dariusz Rosiak
Autorzy materiałów reporterskich: Michał Żakowski
Goście: Mateusz Chudziak (Ośrodek Studiów Wschodnich), Agnieszka Bryc (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu), Ernest Zozuń (dziennikarz Programu III)
Data emisji: 16.11.2019
Godzina emisji: 15.08

IAR/ml/gs

 

Czytaj także

Ameryka łacińska wrze. Dlaczego Latynosi wychodzą na ulice?

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2019 16:00
Zamieszki w Chile, Ekwadorze, niepokoje po wyborach w Boliwii. Demonstracje w Chile trwają od ośmiu dni. W niektórych regionach wprowadzono stan wyjątkowy i godzinę policyjną. Dotychczas podczas manifestacji zwanych "chilijską wiosną" zginęło dziewiętnaście osób.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Liban. "Państwo dysfunkcjonalne, zawłaszczone przez elity"

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2019 16:00
– Głównym motorem protestów w Libanie jest poczucie beznadziei i braku wpływu, możliwości zmiany sytuacji w kraju, który jest przecież jedną z najstarszych demokracji na Bliskim Wschodzie – mówi Łukasz Fyderek z Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu Uniwersytetu Jagiellońskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dlaczego Iran tak bardzo rośnie w siłę?

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2019 16:00
Kto jest największym zwycięzcą obecnego zamieszania na Bliskim Wschodzie? Nie, nie Rosja i nie Turcja, ani nawet nie Izrael.
rozwiń zwiń