X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Brexit. Brytyjski parlament chce opóźnienia

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2019 17:00
Brytyjscy parlamentarzyści zagłosowali za opóźnieniem decyzji w sprawie przyjęcia umowy brexitowej argumentując, że potrzebują więcej czasu na przestudiowanie treści porozumienia. 
Audio
  • Brexit – ciąg dalszy (Raport o stanie świata/Trójka)
Boris Johnson, szef brytyjskiego rządu
Boris Johnson, szef brytyjskiego rząduFoto: PAP/EPA/JESSICA TAYLOR

Porozumienie zostało zawarte podczas ostatniego szczytu UE w Brukseli i zakłada, że Wielka Brytania opuści Wspólnotę do 31 października.

Parlamentarzyści poparli poprawkę, która zmusza premiera Borisa Johnson do zwrócenia się do Brukseli o przedłużenie brexitu do stycznia przyszłego roku. Boris Johnson odpowiedział, że nie będzie negocjował z Unią Europejską. "Nie będę negocjował opóźnienia z UE i prawo nie zmusza mnie do tego" – powiedział po głosowaniu w parlamencie. Dodał, że "najlepszą rzeczą dla Wielkiej Brytanii i całej Europy jest, abyśmy wyszli z tą nową umową 31 października".

Boris Johnson wcześniej argumentował, że dalsze opóźnianie – ponad trzy lata po referendum w 2016 roku – byłoby bezcelowe i kosztowne. Sama umowa określająca warunki wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii nie została dziś poddana pod głosowanie. "Brytyjski rząd powinien poinformować nas o kolejnych krokach tak szybko jak to możliwe" – napisała rzeczniczka Komisji Europejskiej Mina Andreeva na Twitterze.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji wyemitowanej na antenie Trójki jeszcze przed głosowaniem w brytyjskim parlamencie. Czym umowa wynegocjowana przez Borisa Johnsona różni się od umowy, którą wypracowała Theresa May? Czy można już mówić o nieformalnym zjednoczeniu Irlandii Północnej i Republiki Irlandii? Czy Boris Johnson – jak sam zapewnia – odniósł sukces?

W programie ponadto:

  • Czy Katalonia stanie się europejskim Hongkongiem? Tysiące ludzi na ulicach Barcelony po wydaniu długoletnich wyroków na działaczy niepodległościowych.
  • Opozycja przejmuje władzę samorządową w Budapeszcie. Czy kończy się całkowita dominacja Viktora Orbana w węgierskiej polityce?
  • W programie również wywiad z ministrem spraw zagranicznych państwa, w którym od 2013 roku trwa kryzys uchodźczy. Czy wojna w Sudanie Południowym kiedyś się skończy?

***

Tytuł audycji: Raport o stanie świata 
Prowadzi: 
Dariusz Rosiak
Autor materiału dodatkowego: Adrian Bąk
Goście: Katarzyna Sobiepanek (ukpoliticspopolsku.pl), Beata Płomecka (korespondentka Polskiego Radia w Brukseli), Ewa Wysocka (Interia), Dominik Héjj (Instytut Europy Środkowej, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego)
Data emisji: 19.10.2019
Godzina emisji: 15.08

IAR/mk

Czytaj także

Charles Moore: jeżeli brexit nastąpi, sytuacja się uspokoi

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2019 17:32
"Prędzej zalegnę martwy w grobie, niż poproszę Brukselę o przełożenie terminu brexitu" –  powtarza Boris Johnson.
rozwiń zwiń