X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Co zmienią wybory na Węgrzech?

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2018 16:30
Co ma Viktor Orban, czego nie mają inni? A może jego zwycięstwo w węgierskich wyborach wcale nie jest pewne?
Audio
  • Wybory parlamentarne na Węgrzech (Raport o stanie świata/Trójka)
Viktor Orban
Viktor Orban Foto: PAP/EPA/ZSOLT SZIGETVARY

trump pap1200.jpg
Po co Donaldowi Trumpowi wojna handlowa?

– Partia Fidesz najprawdopodobniej wygra te wybory. Sondaże do ostatnich chwil bardzo się różnią. Chodzi o to, czy uda się zdobyć 2/3 głosów. Najciekawsze jest to, że do końca nie wiemy, co będzie przez następne cztery lata – tłumaczy Dominik Héjj z serwisu kropka.hu. – Viktor Orban drugi raz z rzędu nie przedstawił programu wyborczego, twierdząc, że to kontynuacja tego z 2010 roku – zaznacza ekspert.

Wedle doniesień prasowych głównym tematem kampanii była imigracja. – Oglądanie węgierskiej telewizji wygląda trochę jak śledzenie relacji z państwa oblężonego, czyli państwa, które cały czas boryka się z problemem imigracyjnym – zaznacza Dominik Héjj. 

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której ponadto:

  • Gorący miesiąc w Izraelu: napięcia na granicy z Gazą, nierozwiązany problem imigrantów, a w tle siedemdziesiąta rocznica powstania państwa Izrael.
  • To również sześćdziesiąta rocznica obecności Tybetańczyków na wychodźstwie w Indiach. Czy marzenia o niepodległości nie mają już szans realizacji?
  • Koniec mitu? Legendarny prezydent Brazylii Lula idzie do więzienia na dwanaście lat za korupcję.

***

Tytuł audycji: Raport o stanie świata 
Prowadzi: Dariusz Rosiak
Gość: dr Dominik Héjj (serwis kropka.hu), Jarosław Kociszewski (Wirtualna Polska, były korespondent Polskiego Radia), Krzysztof Renik (Redakcja Międzynarodowa Polskiego Radia) dr Janina Petelczyc (Fundacja Terra Brasilis), Agata Kasprolewicz (Redakcja Międzynarodowa Polskiego Radia)
Data emisji: 7.04.2018 
Godzina emisji: 15.06

kw/gs

Czytaj także

Czy Władimir Putin może być pewien zwycięstwa w wyborach?

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2018 16:00
W Rosji wybory, które wiadomo kto wygra. USA i Wielka Brytania nakładają sankcje na reżim Putin, a on się śmieje. Dlaczego?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Facebook to "neutralna platforma" czy agencja reklamowa?

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2018 18:00
– Facebook jest infrastrukturą społeczną dla co najmniej 2 miliardów ludzi na świecie, a zachowuje się tak, jakby nadal był małą aplikacją wymyśloną gdzieś w akademiku – ocenia Szymon Szymczyk, ekspert ds. komunikacji i rynku mediów społecznościowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak oceniany jest pontyfikat papieża Franciszka?

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2018 16:00
Minęło 5 lat od inauguracji pontyfikatu papieża Franciszka. Wielu wiąże z nim ogromne nadzieje, inni krytykują go. Skąd się bierze ta rozbieżność?
rozwiń zwiń