X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Czy Władimir Putin może być pewien zwycięstwa w wyborach?

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2018 16:00
W Rosji wybory, które wiadomo kto wygra. USA i Wielka Brytania nakładają sankcje na reżim Putin, a on się śmieje. Dlaczego?
Audio
  • Najważniejsze wydarzenia mijającego tygodnia (Raport o stanie świata/Trójka)
Władimir Putin
Władimir PutinFoto: PAP/EPA/ANATOLY MALTSEV / POOL

Niewiele jest rzeczy w polityce, o których można mówić z całą pewnością. Zwycięstwo Władimira Putina w najbliższych wyborach należy jednak do tej kategorii. W ostatnich tygodniach doszło do pogorszenia stosunków między Rosją a Zachodem.

USA i Wielka Brytania wydaliły rosyjskich dyplomatów. Była to odpowiedź na śledztwo dotyczące wpływu Rosjan na amerykańskie wybory prezydenckie i niedawny zamach na Sergieja Skripala, do którego doszło na Wyspach Brytyjskich. W odpowiedzi Rosja wydaliła dyplomatów podległych Londynowi. 


putin 1200.jpg
Dwie dekady Putina - serwis specjalny Polskiego Radia

– Jeżeli będziemy kierowali się logiką i zdrowym rozsądkiem, to nie powinno być związku między tymi wydarzeniami a wyborami w Rosji. Jest to działalność szkodliwa dla wizerunku samej Federacji Rosyjskiej, jak i Władimira Putina. W innym przypadku obywatele powinni się zastanowić, czy faktycznie warto głosować na człowieka, który skłócił ich kraj z całym światem. Jeżeli jednak przyjmiemy, że tam, gdzie zaczyna się armia, kończy się zdrowy rozsądek, a należy powiedzieć, że Rosja armią stoi, to możemy uznać, że jest w tym jakiś cel. Putin ma jakąś wizję i zakłada ona, że jego państwo powinno mieć rakiety, które będą najlepsze na świecie,  stać się globalnym graczem, ważniejszym niż USA i Chiny, i wreszcie, że będzie gołąbkiem pokoju dla całego globu – mówi dziennikarz Maciej Jastrzębski.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której ponadto:

  • Nieudany zamach na premiera Autonomii Palestyńskiej. Dlaczego Hamas i Fatah nie są w stanie się porozumieć?
  • W Kolumbii pierwsze wybory po rozejmie ogłoszonym przez lewicowych partyzantów, kończącym ponad pięćdziesięcioletnią wojnę w tym kraju.
  • Czy Stephen Hawking wierzył w życie pozaziemskie?

***

Tytuł audycji: Raport o stanie świata 
Prowadzi: Dariusz Rosiak
Goście: Maciej Jastrzębski (dziennikarz), Piotr Pogorzelski (dziennikarz), Jarosław Kociszewski (dziennikarz), Łukasz Lamża (filozof przyrody, popularyzator nauki, "Tygodnik Powszechny"), Bartłomiej Rabij (twórca portalu radiobrazylia.pl)
Data emisji: 17.03.2018
Godzina emisji: 15.07

ml/mk

Czytaj także

Rosjanie oskarżeni o ingerencję w wybory USA. Jakie będą konsekwencje?

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2018 09:00
– 13 Rosjan, w tym 12 pracowników firmy Internet Research Agency z Petersburga już od 2014 roku prowadziło kampanię, która miała uderzać w amerykański system polityczny, a później osłabić pozycję Hilary Clinton – mówił z Waszyngtonu Marek Wałkuski odnosząc się do aktu oskarżenia. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Po co Donaldowi Trumpowi wojna handlowa?

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2018 16:05
Prezydent Trump wprowadza cła na stał i aluminium.
rozwiń zwiń