X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Aktywizacja zawodowa niepełnosprawnych. "Praca z nimi uczy empatii"

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2014 11:13
Fundacja "Aktywizacja" od ponad 20 lat namawia osoby niepełnosprawne, żeby postawiły na pracę. W tej chwili realizuje kolejny ogólnopolski projekt, który ma pomóc odnaleźć się takim osobom na rynku pracy.
Audio
  • Aktywizacja zawodowa niepełnosprawnych. "Praca z nimi uczy empatii" (Na wyciągnięcie ręki/Trójka)
Aktywizacja zawodowa niepełnosprawnych. Praca z nimi uczy empatii
Foto: Glowimages.com

Anna Góral z fundacji mówi, że jest bardzo dużo osób niepełnosprawnych, które nie pracują i w ogóle nie są aktywizowane. - To problem wielowymiarowy. Zaczyna się w domu, gdzie osoby niepełnosprawne są chowane za przysłowiową firankę i tam zostają. Nam w tym projekcie chodzi o to, żeby je wyciągnąć zza tej firanki i bym im pokazać, że mogą - opowiada.
- Poruszam się na wózku, choruję na rdzeniowy zanik mięśni, przeszłam przez różne szczeble kariery. Od osoby, która korzystała z usług fundacji - byłam na pierwszych kursach komputerowych, przeszłam przez różnego rodzaju warsztaty - aż do momentu, kiedy ja jestem pracodawcą i sama zatrudniam, nie ukrywam, że sama chcę zatrudniać osoby niepełnosprawne - mówi jedna z uczestniczek projektu.
W ramach projektu w całej Polsce zostanie zorganizowanych 50 konferencji na terenie całej Polski. - Podczas nich zachęcamy pracodawców do zatrudniania osób niepełnosprawnych. Każda konferencja jest tematyczna, na dzisiejszej rozmawiamy o różnorodności. Co daje pracodawcy zatrudnienie osób niepełnosprawnych w aspekcie różnorodności. Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że uczy empatii, uwagi - opowiada Agata Gawska, wiceprezes Fundacji "Aktywizacja".

- Każdy taki kontakt daje możliwość poznania doświadczeń innych instytucji, które zajmują się wsparciem osób niepełnosprawnych - twierdzi Monika Pruszkowska-Bednarek z Fundacji "Intergralia". - To jest platforma do wzajemnej wymiany doświadczeń - dodaje.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, którą przygotowała Elżbieta Korczyńska.
Audycja "Na wyciągnięcie ręki" na antenie Trójki w każdy poniedziałek o godz. 18.35.

(mp)

Zobacz więcej na temat: niepełnosprawni praca Trójka

Czytaj także

Zatrudnianie niepełnosprawnych na wsi

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2014 14:13
Zatrudnienie osób niepełnosprawnych w naszym kraju dalekie jest nie tylko od ideału, ale także od standardów europejskich. Do przedsiębiorców, którzy nie boją się zatrudniać niepełnosprawnych, należy Józef Sztorc z Małopolski. W dodatku, jego pracownicy mieszkają na terenach wiejskich i trzeba ich dowozić, bo pracują w Woli Rzędzińskiej, niedaleko Tarnowa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W Białymstoku niewidomi mogą się cieszyć operą

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2014 11:57
Białostocka fundacja Audiodeskrypcja od lat zabiega o to, żeby osoby niewidome mogły odbierać i cieszyć się sztukami wizualnymi. Ostatnio zapisała na koncie kolejny sukces - na deskach Opery i Filharmonii Podlaskiej został wystawiony po raz pierwszy w Polsce musical z audiodeskrypcją. Był to "Upiór w operze".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niepełnosprawni będą pracować nie więcej niż 7 godzin dziennie

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2014 16:01
Nie więcej niż 7 godzin dziennie i 35 godzin tygodniowo. Tyle będzie wynosił czas pracy dla osób z umiarkowanym i znacznym stopniem niepełnosprawności.
rozwiń zwiń