X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Prof. K. Pyrć o terminie pojawienia się szczepionki na COVID-19: w najlepszym wypadku mówimy o wielu miesiącach

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2020 15:25
– Mam nadzieję, że się mylę, ale moim zdaniem rok 2020 jest kompletnie nierealny – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia wirusolog prof. Krzysztof Pyrć zapytany o szanse na to, by szczepionka na COVID-19 pojawiła się na rynku jeszcze w tym roku.
Audio
  • Wirusolog o szczepionce na COVID-19 i wpływie temperatury na pandemię (Zapraszamy do Trójki – popołudnie)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Billion Photos

Już 90 szczepionek na COVID-19 jest w fazie testowej. Jak podkreśla prof. Krzysztof Pyrć, nie oznacza to jednak, że już wkrótce zostaną zaszczepieni pierwsi pacjenci. – W najlepszym wypadku mówimy o wielu miesiącach. Nie chodzi o to, że są procedury, które blokują wprowadzenie tej szczepionki, tylko o to, że to będzie szczepionka, którą będzie trzeba podać większości ludzi na świecie. Ta szczepionka musi być skuteczna i bezpieczna. W tym momencie nie da się sprawdzić niektórych rzeczy z pominięciem pewnych procedur i zaszczepić całego świata w nadziei, że jakoś to będzie. Źle przygotowane lekarstwo może zaszkodzić bardziej niż choroba – mówił wirusolog.

Koronawirus a temperatura i wilgotność

Wiosna i lato to czas, kiedy mnóstwo ludzi mimo obostrzeń, częściej wychodzi z domu. Zarówno oni, jak i nawet eksperci liczą na to, że wysokie temperatury i wilgotność towarzyszące porze letniej niszczą koronawirusa. Czy tak jest w rzeczywistości? – Wiemy, że wirus jest zależny od temperatury i wilgotności, ale obawiamy się, że jest za mało zależny od tych czynników. Na zakażenie wpływa to, jak łatwo jest się zetknąć z materiałem zakaźnym, ile wirus jest w stanie wytrzymać poza organizmem człowieka. Im krótszy czas, tym szansa jest mniejsza, a epidemia wygasa. Doświadczenie w krajach, gdzie klimat jest cieplejszy i temperatura wyższa, nie do końca pokazuje, że to może się wydarzyć – wyjaśnił rozmówca Patrycjusza Wyżgi.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – popołudnie
Prowadzi: Patrycjusz Wyżga
Gość: prof. Krzysztof Pyrć (wirusolog w Małopolskim Centrum Biotechnologii)
Data emisji: 12.05.2020
Godzina emisji: 15.15

kr

Czytaj także

Wiceminister zdrowia: możliwe, że właśnie obserwujemy szczyt epidemii w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2020 19:50
Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska nie wyklucza, że właśnie obserwujemy szczyt epidemii koronawirusa w Polsce. Jednocześnie podkreślił, że zakażeń nadal będzie przybywać.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Otwarcie przedszkoli i żłobków już 6 maja. Jak to będzie wyglądać w praktyce?

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2020 15:55
Zgodnie z zapowiedzią rządu 6 maja mają zostać otwarte żłobki i przedszkola. Czy i jak zostanie tam zapewnione bezpieczeństwo, zarówno dzieciom, jak i opiekunom? Na pytania, które z pewnością nurtują wielu rodziców, odpowiedziała podsekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Barbara Socha.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rząd chce wakacji kredytowych dla wszystkich. "Zrealizowano już ponad 800 tys. wniosków"

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2020 17:58
Rząd chce, by z odroczenia rat kredytowych mógł korzystać każdy, dlatego ma to uregulować ustawą. W Programie 3 Polskiego Radia do tych propozycji odniósł się dr Tadeusz Białek, wiceprezes Związku Banków Polskich.
rozwiń zwiń