X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Rząd chce wakacji kredytowych dla wszystkich. "Zrealizowano już ponad 800 tys. wniosków"

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2020 17:58
Rząd chce, by z odroczenia rat kredytowych mógł korzystać każdy, dlatego ma to uregulować ustawą. W Programie 3 Polskiego Radia do tych propozycji odniósł się dr Tadeusz Białek, wiceprezes Związku Banków Polskich.
Audio
  • Wiceprezes Związku Banków Polskich o planowanych przepisach ws. wakacji kredytowych (Zapraszamy do Trójki – popołudnie)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Grabowski Foto

Wakacje kredytowe, czyli zawieszenie konieczności spłacania wszelkich kredytów, mogą być wkrótce rozwiązaniem obligatoryjnym, z którego skorzystają wszyscy posiadający kredyty. Przyjęcie projektu jest, wedle informacji podawanych przez "Rzeczpospolitą", przesądzone.

Wiceprezes Związku Banków Polskich stwierdził, że "ta inicjatywa rządu jest dosyć problematyczna". – Banki wsłuchały się we wcześniejsze głosy płynące m.in. od prezydenta i przyjęły regulacje o charakterze samośrodowiskowym. W sprawie wakacji kredytowych zostało zrealizowanych już ponad 800 tys. wniosków – powiedział dr Tadeusz Białek.

Czytaj więcej
laptop rachunki finanse 1200.jpg
Wakacje kredytowe dla wszystkich. Rząd chce równych zasad

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Duży spadek zainteresowania kredytami hipotecznymi. Znamy dane BIK

Gość radiowej Trójki ocenił, że "nowe regulacje mogą spowodować ogromny problem z tym, jak traktować te 800 tys. wniosków, które już zostały przeprocedowane".

– Od strony operacyjnej pojawia się jedna wielka niewiadoma. Były już wakacje kredytowe udzielone i teraz w tych przepisach nie ma żadnych przejściowych uregulowań, które mówią, jak należy te sytuacje traktować. W tych propozycjach jest też wiele luk i niezgodności ze standardami unijnymi – stwierdził wiceprezes Związku Banków Polskich.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

* * *

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - popołudnie 
Prowadził: Kuba Strzyczkowski 
Goście: dr Tadeusz Białek (Związek Banków Polskich) 
Data emisji: 6.05.2020
Godzina emisji: 16.45

jp/gs

Czytaj także

Raport NBP o kredytach: ostrzejsze kryteria przyznawania

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2019 11:02
Pod koniec ubiegłego roku banki zaostrzyły kryteria udzielania kredytów mieszkaniowych i kredytów dla przedsiębiorstw. Nieco łatwiej było natomiast o kredyt konsumpcyjny. Tak wynika z opublikowanego przez Narodowy Bank Polski opracowania o sytuacji na rynku kredytowym w czwartym kwartale 2018 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Duży spadek zainteresowania kredytami hipotecznymi. Znamy dane BIK

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2020 09:22
W kwietniu o kredyt mieszkaniowy wnioskowało 27,82 tys. klientów. To spadek o 34,6 proc. w porównaniu do poprzedniego roku - podało Biuro Informacji Kredytowej. To piąty najniższy wynik liczby wnioskujących od stycznia 2007 r.
rozwiń zwiń