X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Co przyniosła konferencja pokojowa w sprawie Libii?

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2020 17:30
W Berlinie odbyła się konferencja pokojowa w sprawie Libii. Wzięli w niej udział między innymi szef amerykańskiej dyplomacji Mike Pompeo, prezydenci: Rosji Władimir Putin, Francji Emmanuel Macorn i Turcji Recep Erdogan.
Audio
  • Reakcja UE na sytuację w Libii (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock.com/ Rosen Ivanov Iliev

Do Berlina przyjechał także szef libijskiego rządu "Zgody Narodowej" Fajiz as-Sarradż i jego polityczny przeciwnik generał Libijskiej Armii Narodowej Chalif Haftar. Gospodarzem konferencji była kanclerz Angela Merkel. Głównym celem konferencji było doprowadzenie do trwałego zawieszenia broni pomiędzy rządem i bojownikami Haftara. Plan pokojowy zaproponowany przez ONZ i wspierany przez Niemcy zakłada, że wszystkie państwa uczestniczące w konflikcie powinny zgodzić się na współpracę w celu zakończenia walk i przestrzegania embarga na broń.

Przy okazji konferencji doszło do wielu dwustronnych spotkań. Turecki prezydent Recep Erdogan rozmawiał z Władimirem Putinem. Obaj przywódcy opowiedzieli się za zawieszeniem broni w Libii. Kanclerz Angela Merkel i niemiecki minister spraw zagranicznych Heiko Maas rozmawiali zaś z Sarradżem i Chalifem Haftarem.

– Unia Europejska tak chce się zaangażować w Libii, że do Berlina nie została zaproszona Grecja i Cypr. To, co dzieje się w Libii ma bezpośredni wpływ na sytuację Grecji i Cypru – mówi Witold Reperowicz z portalu Defence24. 

*** 

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – popołudnie 
Prowadzi:
 Patrycjusz Wyżga
Autor rozmowy: Michał Żakowski 
Gość: Witold Repetowicz (dziennikarz, ekspert ds. Bliskiego Wschodu, Defence24) 
Data emisji: 21.01.2020
Godzina emisji: 17.22

IAR/kw

Czytaj także

Czy wciąż potrzebujemy kalendarzy?

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2019 06:45
Książkowy, kieszonkowy, ścienny – kalendarze występują w wielu formach. Mimo postępującego rozwoju technologii, są nieustannie bardzo popularne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pomyłki, przejęzyczenia, bonmoty, czyli Trójkowy Miszmasz 2019

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2019 08:00
To się zdarza w każdej Redakcji. Oto przegląd tego, co pojawiło się na Trójkowej antenie w minionym roku w sposób niezaplanowany… Wpadki antenowe z 2019 roku prześledził Piotr Łodej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zamiast papieru – specjalny kod. E-recepty dostępne od 8 stycznia

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2020 07:50
Koniec z "papierkową robotą" i rozszyfrowywaniem niewyraźnego pisma lekarzy. Już 8 stycznia w całej Polsce tradycyjne recepty zostaną wycofane z obiegu i zostaną zastąpione e-receptami. Jak z nich korzystać?
rozwiń zwiń