X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Polska pomoc na wschodzie Ukrainy

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2019 17:30
W wyniku konfliktu między siłami rządowymi a wspieranymi przez Rosję separatystami w Donbasie na wschodzie Ukrainy zginęło dotychczas ponad 14 tysięcy osób – poinformowało w poniedziałek ukraińskie MSZ.
Audio
  • Polska pomoc na wschodzie Ukrainy (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
Ukraińscy żołnierze patrolujący Donbas
Ukraińscy żołnierze patrolujący DonbasFoto: shutterstock.com/ Review News

"Od 2014 roku Ukraina kwalifikuje (…) działania Federacji Rosyjskiej na Krymie i w Donbasie jako akt agresji” - oświadczył resort spraw zagranicznych Ukrainy w 45. rocznicę przyjęcia rezolucji Zgromadzenia Ogólnego ONZ, zawierającej definicję agresji.

W oświadczeniu napisano, że w wyniku rosyjskiej agresji ucierpiało ogółem ponad 40 tysięcy ludzi, w tym ponad 14 tysięcy zginęło, a 1,5 miliona osób jest wewnętrznymi przesiedleńcami - wskazano w dokumencie.

Dokonana przez Rosję aneksja Krymu oraz konflikt zbrojny w Donbasie nastąpiły po zwycięstwie prozachodniej rewolucji godności w Kijowie, która doprowadziła do obalenia na początku 2014 roku ówczesnego prorosyjskiego prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza.

Po jego ucieczce do Rosji nowe władze Ukrainy ogłosiły kurs na zbliżenie z Unią Europejską i NATO. W lutym 2019 roku dążenia do członkostwa w tych organizacjach zostały wpisane do ukraińskiej konstytucji.

– Oczywiście te potrzeby osób pozostających blisko linii frontu są nam szczególnie bliskie. To są często osoby starsze lub dzieci. Jesteśmy z tego dumni, że możemy świadczyć pomoc tym ludziom. Ukraina jest jednym z priorytetowych krajów Polskiej Współpracy Rozwojowej – mówi Michał Cygan, dyrektor Departamentu Współpracy Rozwojowej Resortu Spraw Zagranicznych. – Dzieci są szczególną grupą naszego wsparcia – dodaje.

W jaki sposób Ministerstwo Spraw Zagranicznych wspiera mieszkańców wschodniej Ukrainy? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

*** 

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – popołudnie 
Prowadzi: 
Marcin Pośpiech
Autor rozmowy: Michał Żakowski 
Gość: Michał Cygan (dyrektor Departamentu Współpracy Rozwojowej Resortu Spraw Zagranicznych)
Data emisji: 17.12.2019
Godzina emisji: 17.21

IAR/kw

Czytaj także

To dzięki niemu wiedzieliśmy, jak zrobić własny samochód. Adam Słodowy nie żyje

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2019 16:30
To od niego kilka pokoleń Polaków uczyło się podstaw techniki i majsterkowania. Adam Słodowy, prowadzący nadawanego przez niemal ćwierć wieku w TVP programu telewizyjnego "Zrób to sam", odszedł 10 grudnia w wieku 96 lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ile kosztuje krowa i jak zostać gangsterem, czyli o co Polacy pytali Google'a w 2019 roku

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2019 17:20
Kiedyś odpowiedzi na nurtujące nas pytania znajdowaliśmy w grubych tomach encyklopedii. Dzisiaj, dzięki smartfonom, możemy poznać je w ciągu kilku sekund. Google opublikowało listę słów i pytań, które Polacy najczęściej wyszukiwali w 2019 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Donald Trump coraz bliżej impeachmentu

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2019 17:30
Nadużycie władzy przez wywieranie presji na władze Ukrainy oraz utrudnianie pracy Kongresu USA – to dwa artykuły impeachmentu prezydenta USA Donalda Trumpa, które ogłosili we wtorek szefowie kontrolowanych przez Demokratów komisji Izby Reprezentantów.
rozwiń zwiń