X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Badania nie kłamią – przeklinający pracownicy są efektywniejsi!

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2019 16:55
– Przeklinanie to forma ujawniania uczuć, emocji, które wypowiedziane zmieniają swoją postać. Chowanie wszystkiego do środka i udawanie, że wszystko jest miłe i ładne, obniża nasza jakość życia – mówi dr Ewa Jarczewska-Gerc z Uniwersytetu SWPS. Do podobnego wniosku doszli holenderscy naukowcy.
Audio
  • Czy używanie niecenzuralnych słów pomaga w pracy? (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/lunopark

Badania przeprowadzone w Uniwersytecie w Maastricht wykazały, że "rzucanie mięsem" podnosi wydajność i produktywność pracownika. Osoby, które brały udział w eksperymencie i pozwalały sobie na niecenzuralne słownictwo, były pogodniejsze i bardziej skore do pracy.

– W bliskim gronie kolegów pracujących ze sobą wiele lat oczywiście przekleństwa wchodzą w grę, natomiast nie powinny wyjść poza drzwi firmy – podkreśla prof. Małgorzata Marcjanik z Zakładu Retoryki Uniwersytetu Warszawskiego.

Czy każdy szewc przeklina? Słowa zawierające którą literę alfabetu pomagają nam przetrwać napięcie bez przeklinania? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – popołudnie 
Prowadzi:
 Patrycjusz Wyżga
Autorka materiału: Ewa Dudzińska
Data emisji: 13.11.2019
Godzina emisji: 16.47

kr

Czytaj także

Co mówi o nas… butelka?

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2019 16:51
Nietrudno było kiedyś rozpoznać status majątkowy konkretnych osób. Wystarczyło spojrzeć na noszone przez nie zegarki czy – jak w przypadku pań – torebki. Jak wygląda to dziś?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zdjęciomania – po co robimy zdjęcia wszystkiemu i wszystkim?

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2019 16:29
– To jest obraz nie tyle szaleństwa, ile społeczeństwa, w którym teraz żyjemy. Wszyscy mają się za fotografów – stwierdza fotograf, Karol Bagiński. Dlaczego w ekstremalnych sytuacjach często wybieramy zrobienie zdjęcia zamiast udzielenia pomocy?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polacy na 8. miejscu najbardziej łysiejących społeczeństw w Europie!

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2019 16:30
– Według badań z łysieniem zmaga się obecnie 40 proc. mężczyzn tuż przed trzydziestym rokiem życia – mówi Martyna Pobuta z Instytutu Trychologii. 
rozwiń zwiń