X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Stosunki amerykańsko-rosyjskie. "Mamy znacząca asymetrię"

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2019 18:00
– Dla Rosji Stany Zjednoczone są najważniejszym problemem jej polityki zagranicznej: głównym wrogiem i głównym zagrożeniem. Dla USA Rosja nie jest ani najważniejszym państwem, ani problemem, ani tym bardziej partnerem. Rosja jest traktowana jako czynnik, który przeszkadza – ocenia Marek Menkiszak z Ośrodka Studiów Wschodnich. 
Audio
  • Jak na przestrzeni ostatnich lat zmieniły się stosunki USA-Rosja? (Zapraszamy do Trójki – popołudnie)
Mike Pompeo i Władimir Putin
Mike Pompeo i Władimir PutinFoto: PAP/ EPA/PAVEL GOLOVKIN

Gość Ernesta Zozunia przyznaje, że w obecnej polityce amerykańskiej nie dostrzega prób uczynienia z Rosji partnera, tak jak próbował to robić prezydent Obama. 

Wtorkowa wizyta Mike'a Pompeo w Rosji i rozmowy z prezydentem Władimirem Putinem oraz ministrem spraw zagranicznych Siergiejem Ławrowem pokazały wiele różnic między obu państwami i, choć deklaracje o chęci współpracy padają z obu stron, to nie wynika z nich, by w najbliższym czasie miało się coś zmienić.

W realizacji jakich interesów Rosji przeszkadzają Stany Zjednoczone? Czy kraje te dojdą do porozumienia na temat przyszłości Wenezueli?

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

*** 

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – popołudnie 
Prowadzi: 
Patrycjusz Wyżga
Autor rozmowy: Ernest Zozuń 
Gość: Marek Menkiszak (Ośrodek Studiów Wschodnich)
Data emisji: 15.05.2019
Godzina emisji: 17.21

gs/ab


Czytaj także

Co przyniesie spotkanie Trump-Orban?

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2019 18:00
– To, co robi Viktor Orbán jest na Węgrzech przedstawiane jako pokazywanie współpracy z największymi graczami. Kraj ten ma dobre relacje gospodarcze z Niemcami, Chinami, Rosją, a teraz jeszcze sięgają one USA, Turcji. Pokazuje to, że Węgry, które nie są dużym krajem w Europie, chcą odgrywać większa rolę. Myślę, że nie tylko chcą, ale faktycznie im się to udaje – ocenia dr. Dominik Héjj z Instytutu Europy Środkowej.
rozwiń zwiń