X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Polska potęgą nielicencjonowanych figurek postaci "Gwiezdnych wojen"

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2019 17:49
Międzynarodowy Dzień Gwiezdnych Wojen, który przypada na początku maja, to dobra okazja, by przypomnieć, że w Polsce na masową skalę produkowane były figurki filmowych postaci. Prawie w niczym nie przypominają oryginałów z Zachodu, ale i tak są niezwykle pożądane.
Audio
  • Polska potęgą nielicencjonowanych figurek postaci z "Gwiezdnych wojen" (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
Jakub Burzyński
Jakub BurzyńskiFoto: archiwum prywatne

Jakub Burzyński, autor książki "Far Far Away", właściciel jednej z trzech kompletnych kolekcji polskich figurek, mówił w audycji, w jaki sposób udało się stworzyć te nielicencjonowane. – Byliśmy za żelazną kurtyną i figurek amerykańskich u nas nie było. Te nieliczne, które jednak do nas dotarły, a kupowali ludzie, którzy pracowali za granicą, wpadały w ręce drobnych przedsiębiorców, którzy tworzyli ich odlewy na własną rękę i zarzucali nimi sklepy w Polsce – wyjaśnił.  

Figurki produkowane w Polsce są cenione przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych. Podobno dla fanów są warte więcj niż wersje oryginalne. Dlaczego? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego materiału.

*** 

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – popołudnie 
Prowadzi:
 Patrycjusz Wyżga
Materiał reporterski: Agnieszka Szwajgier
Data emisji: 8.05.2019
Godzina emisji: 16.23

abi/gs

Czytaj także

Katarzyna Nosowska: pozytywne słowa pozwalają nam rozwijać się i wzrastać

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2019 17:21
– Trudne momenty życiowe w ostatnich latach sprawiły, że czułam, jakbym dotarła do ściany. Miałam dwie możliwości: albo uwić gniazdo z kołdry i tam dożyć, albo wziąć się z życiem za bary i stać się swoim przyjacielem – opowiadała Katarzyna Nosowska.
rozwiń zwiń