X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Dlaczego Dejan S. zaatakował Wojciecha Kudelskiego?

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2019 17:30
Zatrzymany, doprowadzony, przesłuchiwany i z postawionymi zarzutami – Dejan S., który wczoraj zaatakował nożem byłego prezydenta Siedlec, jest już w rękach śledczych.
Audio
  • Kuba Witkowski o zatrzymaniu Dejana S. (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
Siedlce, 02.04.2019. Doprowadzenie do Prokuratury Okręgowej, 2 bm., 38-letniego Dejana S. podejrzewanego o napaść na byłego prezydenta Siedlec.
Siedlce, 02.04.2019. Doprowadzenie do Prokuratury Okręgowej, 2 bm., 38-letniego Dejana S. podejrzewanego o napaść na byłego prezydenta Siedlec.Foto: Piotr Nowak/PAP

– Przesłuchanie Dejana S. właśnie się zakończyło. Prowadzony do prokuratury, na pytanie dlaczego to zrobił, odpowiadał tylko: "domyśl się". Krystyna Gołąbek, rzecznik prasowa prokuratury okręgowej w Siedlcach, potwierdziła, że śledczy rozmawiali dziś również z ofiarą Dejana S., byłym prezydentem Siedlec Wojciechem Kudelskim, który czuje się już znacznie lepiej. Kudelski rozpoznał na zdjęciu Dejana S. jako zamachowca, który zadał mu głęboką na 15 cm ranę. Co do motywu, to wciąż jest on niejasny. Prokuratorzy nie chcą o nim mówić. Wśród mieszkańców najczęściej mówi się o urojonych ambicjach Dejana S., by zostać "królem miasta", oraz o żalu do urzędników, którzy nie chcieli się godzić na nietypowe prośby i wnioski zatrzymanego – informuje reporter Trójki Kuba Witkowski.

Jak mówią wypowiadający się w materiale reporterskim pracownicy publiczni, podczas swoich wizyt w urzędach Dejan S. zachowywał się agresywnie. Podobnie wspominają go mieszkańcy miasteczka, z którego pochodzi. – Dejan S. uważał, że ma hrabiowskie korzenie. Zmienił imię i twierdził, że jest potomkiem rodziny, która kiedyś władała Siedlcami, że te ziemie zostały mu odebrane i kiedyś je odzyska – Mówi urzędniczka. – Zdenerwował się, gdy urzędnicy nie pozwolili mu na powtórną zmianę imienia. Chciał zmienić na inne, równie obco brzmiące – dodaje. Innym razem pojawił się w urzędzie z drutem kolczastym. Pytany, o to po co ma przy sobie ten przedmiot, tłumaczył, że "do obrony".

Na chwilę obecną prokuratura nie chce zdradzać więcej szczegółów dotyczących sprawy. Najprawdopodobniej jutro zapadnie decyzja o areszcie tymczasowym dla zatrzymanego.

Zapraszamy do słuchania dołączonego materiału.

*** 

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – popołudnie 
Prowadzi: 
Patrycjusz Wyżga
Autorka materiału reporterskiego: Kuba Witkowski
Data emisji: 2.04.2019
Godzina emisji: 17.12

ml/jp

Czytaj także

Atak na byłego prezydenta Siedlec. Dejan S. usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2019 15:47
 - W oparciu o materiał dowodowy Dejanowi S. został przedstawiony zarzut popełnienia przestępstwa; S. jest podejrzany o to, że działając w zamiarze pozbawienia życia, zadał byłemu prezydentowi Siedlec cios nożem w okolice nadbrzusza - powiedziała rzeczniczka siedleckiej prokuratury okręgowej prok. Krystyna Gołąbek. 
rozwiń zwiń