more_horiz

Czy Brexit nie dojdzie do skutku?

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2019 18:00
– Wydaje mi się, że Theresa May liczyła na to, że wydarzy się cud podczas ostatniego miesiąca, ale tak się nie stało. Porażka, którą odniosła wczoraj jest na poziomie historycznym – powiedział Michael Dembinski z Brytyjsko-Polskiej Izby Handlowej.
Audio
  • Co dalej z Brexitem? (Zapraszamy do Trójki – popołudnie)
Im bliżej brexitu, tym mniej pracowników z Unii Europejskiej zatrudnia się na Wyspach.
Im bliżej brexitu, tym mniej pracowników z Unii Europejskiej zatrudnia się na Wyspach.Foto: Ivan Marc/Shutterstock

W brytyjskiej Izbie Gmin ma się odbyć głosowanie nad wnioskiem o wotum nieufności dla rządu Theresy May. Wniosek taki złożyła opozycja po wczorajszym głosowaniu, w którym zdecydowana większość posłów odrzuciła rządowy projekt umowy wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. – Wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej bez żadnej umowy to byłaby katastrofa. Bez tego nie będzie wiadomo na jakich zasadach odbywałby się import, eksport, nie wiadomo co byłoby z lekami. Jest duża część brytyjskiego społeczeństwa, która chce Brexitu, ale nie wie na czym to polega – dodał Michael Dembinski z Brytyjsko-Polskiej Izby Handlowej.

Czy Theresa May obroni swoje stanowisko? Zatem będzie czy nie będzie Brexitu? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Prowadzi: Ernest Zozuń 
Gość: Michael Dembinski (Brytyjsko-Polska Izba Handlowa)
Data emisji: 16.01.2019
Godzina emisji: 17.22

kg


Czytaj także

Brexit. Co z granicą między Irlandią a Irlandią Północną?

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2017 18:27
Brytyjczycy wciąż nie są pewni, jak będzie wyglądać ich rozbrat z Unią Europejską. Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker i brytyjska premier Theresa May wciąż nie osiągnęli pełnego porozumienia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trzy scenariusze w sprawie Brexitu

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2018 17:30
Brytyjski rząd zdecydował w poniedziałek o odłożeniu w czasie planowanego na wtorek głosowania w Izbie Gmin nad przyjęciem treści umowy wyjścia Wielkiej Brytanii z UE, obawiając się wysokiej porażki w parlamencie, która osłabiłaby pozycję premier Theresy May. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Kokoszczyński o Brexicie: chaos w Wielkiej Brytanii

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2018 20:55
- W Wielkiej Brytanii panuje chaos. W sprawie Brexitu nie ma żadnego porozumienia ponadpartyjnego, nawet poszczególne partie nie mówią jednym językiem wewnątrz swoich struktur - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 europeista Krzysztof Kokoszczyński.
rozwiń zwiń