X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Bezpieczni w sieci. Jak zadbać o dane w naszym telefonie?

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2016 20:01
- Największym zagrożeniem czyhającym na użytkowników smartfonów jest tzw. ransomware, który szyfruje dane na zainfekowanych urządzeniach i za dostęp do nich żąda opłacenia okupu - mówi Tomasz Kurzak z "Komputer Świat".
Audio
  • Jak zabezpieczyć nasze dane w telefonie? (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
W Polsce jest 19 milionów smartfonów
W Polsce jest 19 milionów smartfonówFoto: Pixabay.com

Dane do kont mailowych, zdjęcia i filmy i poufne informacje na nasz temat to tylko niektóre z rzeczy, jakie można znaleźć w naszych telefonach komórkowych. Smartfony zawierają czasami więcej danych niż nasze komputery. Nie zawsze tylko pamiętamy o tym, by zabezpieczyć je stosownym programem antywirusowym.

- Problemem smartfonów i innych urządzeń moblilnych jest to, że najczęściej korzystamy z internetu wchodząc na strony, które są łatwe do włamania i na których haker może podłożyć złośliwe kody. Mówimy np. o popularnych blogach, które nie są systemami specjalnie zabezpieczanymi. Wejście na nie pozwala w ciągu minuty na przejęcie kompletnej kontroli nad naszym telefonem - opowiada Jakub Jugo.

Jak można zabezpieczyć telefon? Czy programy antywirusowe są skuteczne? Jakie są inne sposoby dbania o nasze dane na urządzeniach mobilnych? Zapraszamy do słuchania.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - popołudnie

Prowadzi: Robert Kantereit

Materiał przygotowała: Paulina Kozion

Goście: Tomasz Kurzak ("Komputer Świat"), Jakub Jugo (Fundacja Bezpieczniej w Sieci)

Data emisji: 17.08.2016

Godzina emisji: 16.26

sm/mp

Czytaj także

Stare telefony wracają do łask?

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2016 17:06
Większość z nas już przyzwyczaiła się do smartfonów, czyli urządzeń, które są małymi komputerami. Mają wiele funkcji, a dzwonienie jest jedną z nich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Do kogo należą owoce z miejskich drzew?

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2016 17:02
Śliwki, jabłka, gruszki, maliny, jeżyny, porzeczki - trwa sezon na owoce. O tym, że drzewa bardzo obficie obrodziły mogą się przekonać nie tylko mieszkańcy wsi, ale również dużych miast.
rozwiń zwiń