X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nauczyciele potrzebni od zaraz! Tysiące wakatów w polskich szkołach

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2020 07:46
Do końca wakacji zostało już tylko 14 dni, a w wielu szkołach nie ma pełnej kadry pedagogicznej. – W Warszawie jest do obsadzenia około 2 tys. wakatów. W tym roku sytuacja jest trudna, trudniejsza niż w poprzednich latach szkolnych – przyznaje Tomasz Kunert z biura prasowego warszawskiego ratusza.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Zhuravlev Andrey

dziewczyna dziecko nastolatka nauka komputer 1200.jpg
Jak stworzyć dziecku korzystne warunki do nauki?

Posłuchaj
03:35 2020_08_18-07-41-53_Zapraszamy_o-Trojki_ranek_nauczyciele.mp3 Nowy rok szkolny za pasem, a nauczycieli brak (Zapraszamy do Trójki – ranek)

 

W zależności od sytuacji pandemicznej szkoły wybiorą stacjonarny, zdalny lub hybrydowy sposób nauczania. Niezależnie od niej dyrektorzy placówek poszukują nauczycieli. Jednym z nich jest  Jacek Hajdacki, który pełni obowiązki dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 im. Tomasza Morusa w Otwocku – W naszej szkole brakuje anglistów, ale z tego, co się orientuję, brakuje ich w całym rejonie – mówi.

Oprócz nauczycieli języka angielskiego najbardziej pożądani są uczący informatyki, matematyki, a także nauczyciele wychowania przedszkolnego oraz kształcenia zawodowego. Wykonujących dwie ostatnie z wymienionych profesji najchętniej zatrudnią placówki na Śląsku.

– Najwięcej ofert to kształcenie zawodowe – takich jest około 130. Poszukiwani są też nauczyciele wychowania przedszkolnego – to jest blisko 100 ofert – wylicza Anna Kij, rzecznik Śląskiego Kuratorium Oświaty. – Kształcenie zawodowe to nie jest nowy problem. Nauczyciele przedmiotów zawodowych są poszukiwani od lat – dodaje.

Ministerstwo Edukacji Narodowej w komunikacie przesłanym do nas komentuje: "Ruch kadrowy to zjawisko naturalne, które obserwujemy każdego roku o tej porze. Pełne dane na temat liczby etatów nauczycieli będziemy mieli na przełomie października i listopada." 

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – ranek
Prowadzi: Marcin Pośpiech
Autorka materiału reporterskiego: Izabela Woźniak
Data emisji: 18.08.2020
Godzina emisji: 7.41

kr/mk

Czytaj także

Zupełnie inna szkoła. Skuteczny sposób na edukację?

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2020 18:30
Kilka miesięcy temu szesnastoletni Ryszard Kurdej powiadomił swoich rodziców o tym, że rzuca szkołę, ponieważ dostał pracę. Początkowo jego rodzice byli przerażeni. W Polsce do 18. roku życia istnieje obowiązek szkolny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Pamiętnik z czasów zarazy". Szkoła i praca w czasach pandemii

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2020 19:03
Przez dwa ostatnie tygodnie większość Polaków pozostawała zamknięta w domach. W szkołach odwołano zajęcia. Bardzo wiele firm przeszło w tryb pracy zdalnej. Pozamykano kina i galerie handlowe. Jak wygląda codzienność w czasie epidemii koronawirusa? Jakie mamy zmartwienia i jakie obawy?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szkoła hiszpańskiego… w każdym domu!

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2020 10:30
Pasją Agaty Spendowskiej jest język hiszpański. Na początku uczyła swoich uczniów w tradycyjny sposób, ale kiedy zaczęło przybywać chętnych stwierdziła, że można sięgnąć po YouTuba.
rozwiń zwiń